TEREZCE TO DVAKRÁT CINKLO, MILAN VE FINÁLE !!!

Na první den "gigantu" bude ráda vzpomínat Terezka SKLENÁŘOVÉ. Ta na jeho konci si ze slavnostně vyzdobeného vítkovického stadionu odváží 2 bronzové medaile !!! Dařilo se i Milanovi ŠČIBRÁNIMU, který bezproblémově vyhrál 2. rozběh a zajistil si přímý postup do nedělního finále. 

Ve velké formě se představila v dálkařském sektoru Tereza SKLÉNÁŘOVÁ. Po úvodním dlouhém přešlapu si druhým pokusem o délce 571 cm  zajistila postup a dokonce až do 5. pokusů v soutěži  vedla, kde jí ve vedení vystřídala její oddílová kolegyně Lucka Písková (590 cm) a na druhé místo se před nimi posunula o 2 cm do té doby ne příliš výrazná Tereza Vlková. Terezka si ale 3. místo již udržela a mohla se tak radovat z první individuální dálkařské medaile. Vše ale mohlo být ještě jinak, nebyt v poslední sérii malinkého přešlapu, který zabránil výkonu  přes 6 metrů, který už je opravdu na spadnutí, jen to musí mladinká vlčice řádně trefit !! Tentokrát ke zlatu chybělo opravdu kousíček, ale placka Tereze udělala samozřejmě velkou radost, stejně jako skutečnost , že za jejími zády skončily papírové favoritky jako například další Tereza v sektoru, tentokrát Babická s PB 609 cm, nebo zlatá z halového MČR Jana Polášková z Uherského Hradiště...

Svůj parádní den ještě Terezka završila svou účastí ve sprinterské štafetě, která bežela ve složení SKLENÁŘOVÁ- Maňasová-Písková-Joannidu. Terezka zvládla svůj první úsek velmi dobře, rovněž předávka s Karolínou byla na vysoké úrovni a vedeni ztratily vítkovické děvčata až v posledních metrech, když  až na cílové rovince je předběhl kvartet Jablonce nad Nisou (47,92) a Hradce Králové (48,06). Své umístění na bedně už ale vítkovická děvčata těsně uhájila. Do cíle sice dospurtovala Nikča sice ve shodném čase 48,14 s jako štafeta sousední Poruby, ale rozbor na cílové kameře ukázal, že Vítkovice byly v cíli přece jen o 0,008 setin dříve..... Navíc děvčata zaostala za oddílovým rekordem z roku 1992 o pouhých 8 setin sekundy !

S velkou noblesou do dnešního finále postoupil na čtyřstovce Milan ŠCIBRÁNI, který zcela opanoval svůj druhý rozběh. Milan běžel tak jak potřeboval, od 250 metrů si už jen hlídal první postupové místo, které mu zajistilo výhodnou 3. dráhu v dnešním finále. Časem 50,17 s při ušetřeném úsilí naznačil, že i on  se nachází ve velké formě, kterou by měl zúročit i v dnešním finále. 

Do bojů o medaile zasáhne i dnes Terezka, která se představí tentokrát v trojskoku.

Držte prosím dnes Terezce i Milanovi všechny palce :)

J.V. 6.9.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved