ŠTĚPÁNKA SI DOSPURTOVALA NA DVOUSTOVCE PRO STŘÍBRO V NOVÉM OSOBNÍM REKORDU !!!

Druhým dnem pokračoval ve vítkovické atletické hale, národní šampionát dorostu a juniorů. Do bojů z naší skupiny zasáhli Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Honza VÁCHA. Oba na dvoustovce a oba byli úspěšní.

Více se dařilo přece jen Štěpánce, která po bezproblémovém postupu z rozběhu, který vyhrála ve 3. nejrychlejším čase 25,25 s nastoupila o 2 hodiny později do 5 členného, velmi kvalitně obsazeného finále. Od prvních metrů se strhl nelítostný boj mezi Slavistkou Agátou Kolingerovou, v dresu AK Olymp Brno běžící Věrkou Holubářovou a naší Štěpánkou. Ve strhujícím finiši jako první proťala cílovou pásku ve vnější 6. dráze Agáta Kolingerová (24,57 s), Štěpánka doběhla do cíle na druhém místě v absolutním osobním rekordu 24,79 s, 4 setiny před Věrkou Holubářovou. 4. doběhla už s velkým odstupem za vedoucí trojicí pardubická Katka Bartakovičová (24,53s), na 5. místě pak Kateřina Černá z Liberce za 25,53 s.

Po medaili z loňského léta, kdy Štěpánka  získala v Jablonci na první bronzovou medaili, přidala Štěpánka další cenný kov z MČR, tentokrát v hodnotě stříbra. Její pozvolný výkonnostní progres je téměř čítankovým příkladem, jak nic neurychlit a když jsem po soustředění napsal, že tato sympatická 19 letá rodačka z Kroměříže je mým černým koněm ve skupině, dnešek má slova jen potvrdil. Bude zajímavé v příštích letech sledovat její atletickou kariéru, ale jeji inteligence a tréninková morálka by měly být dostatečnou zárukou, aby se její talent dále pozitivně rozvíjel.

Více než mile mne na dvoustovce překvapil Honza VÁCHA. Honza stále doplácí na neskutečně silné ročníky 1999 a zejména 2000 !! Včera na šedesátce za 6,97 s bral jen 7. místo, ještě vloni by si tímto časem sáhl na bronz (Polák 6,98), na dvoustovce to bylo dnes snad ještě horší. Osobně si nepamatuji a myslím, že se tak nikdy nestalo, aby čas z rozběhu pod 22 sekund nestačil na finálový postup. Dnes na to doplatil Jan Beneš z pražského Olympu, kterého výborných 21, 96 s neposunulo do 5 členného finále. Že Honza poběží ještě o setinu lépe a vylepšeným osobním rekordem o 3 desetiny si zajistí finálovou účast by mne nenapadlo ani ve snu... Nicméně stalo se a Honza malým "q" postoupil . Ve finále se statečně rval, ale z duhé dráhy toho už moc nevymyslíš. Čas 22,23 s nestačil na lepší jak 5. místo, já si dovoluji jen připomenout, že v dlouhodobých juniorských halových tabulkách běžel například takový borec jakým je napřiklad Patrik Šorm jen o 8 setin lépe. Ještě jedna zajímavost, ve finále byl Honza jediným zástupcem ročníku 1999, borci na prvních 4 místech Němejc, Vejražka, Havlas i Nevole jsou ročníky 2000...

Na atletice je krásná ta hra  čísel a i když to Honzovi "necinklo" já oceňuji  především výkon a ten snese hodně přísná kritéria. Vždyť před takovými 7 lety by byl na konci halové sezóny nejlepším juniorem na dvoustovce on  a to se formovala zatraceně silná sprinterská generace (2011 hala: Hrnčíř 22,14, Jirka 22,25, Brož 22,40 s Benda 22,55 s.....) Někdy není od věci si takové věci připomínat, protože občas bývá pamět hodně krátká.....