V Olomouci vládla spokojenost...

Za horkého letního počasí  pokračovalo druhým dnem  MČR dorostu a juniorů. Vlčí smečka pokračovala v úspěších prvého dne a výborných výsledcích. Až jsem včera  měl pocit, že se mí svěřenci předhánějí v nějaké předem domluvené soutěži "Kdo udělá svému trnérovi větší radost ? ". ....

ADRIANA FORNŮSKOVÁ 100 M 12,23 s - finále 7. místo, 200 m 25,08 s PB - postup do SF

Drobná "vlčice" Áda si svou formu načasovala v nejsprávnější okamžik. V Olomouci běhá ve velkém stylu a už ve včerejším semifinále si vylepšila osobní rerkod o 14 setin sekundy, když časem 12,29 s si zajistila postup do dnešního finále. Finále, které svou obsazeností předčilo všechny finálové stovky předchozích dorosteneckých šampionátů, finále do kterého se nevešly dívky s osobními rekordy v oblasti 12,20 s, finále , kde ani čas 11,99 s (sic větrných) nestačil na zisk cenného kovu. V takovéto nebývalé konkurenci si dívka, jejíž osobní rekord ještě minulý měsíc byl 12,58 s dokázala vybojovat své místo na slunci a svým projevem zaujala nejedno oko pozorného diváka. 

Adriana převedla včera do praxe co jsem jí po celý rok říkal,že až to trefí, bude pecka !!. A dnes to potvrdila bezezbytku. Jak na stovce, kde na podzim narozená dívka, doběhla ve své nejrychlejší stovce kariéry do cíle  v ohromné konkurenci na 7. místě v čase 12,23 s, tak na dvoustovce, kterou běžela o 4 hodiny později. Nový osobní rekord na stovce sfoukl příliš silný vítr, v době finále vál o síle 2,8 m/s, ale na dvoustovce to už vyšlo dokonale...

Áda po skvělé vyjeté zatáčce se dokázala s pomocí ideální větrné podpory (1,9 m/s) a silné konkurence vytáhnout k mimořádnému času !! Původní osobní rekord vylepšila o celou půlsekundu(!!!) a oba jsme nechtěli v cíli na chvíli věřit výslednému času 25,08 s, kterým si zajistila suverénní postup do dnešního semifinále v 5.nejrychlejším čase ze všech 3.rozběhů. Skvělý projev, který jak pevně doufám si Áda přenese i do dnešního semifinále.

TEREZA SKLENÁŘOVÁ - dálka 550 cm SB 5.místo

Dorostenka jednoročačka Terezka SKLENÁŘOVÁ si zajistila postup ze včerejší kvalifikace po nervydrásajícím vývojem soutěže. Postupový skok předvedla až posledním 3. pokusem a trenérovi přibylo několik dalších šedin na skráních.  Ve 12 členném finále už něměla co ztratit a tak šla na přiměřené riziko. V 1.pokusu jí opět nevyšel odraz, ale ve druhé sérii si skokem dlouhým   542 cm zajitila postup do užšího finále. Po dvou méně povedených skocích a 1 dlouhém přešlapu se v posledním pokusu dokázala vypnout k opět nejlepšímu výsledku a skokem 550 cm dlouhým, což je její osobák pod širým nebem, vybojovala 16 letá dívka svůj doposud nejlepší výsledek v individuální disciplíně na mistrovství republiky !!! Po nevydařeném halovém MČR, které Terezka oplakala se dnes mladinká atletka dokáže zmobilizovat, zvrátit nepříznivý vývoj a to z ní do budoucna může udělat jednou velkou závodnící. Společně s její mírou a talentu a poctivého přístupu k tréninku má ty nejlepší předpoklady , aby toho dosáhla.

MILAN ŠCIBRÁNI - 400 m 50,98 s 1.rozběh, postup do finále

Třetím do party,který se včera v Olomouci na atletickém ovále představil byl rovněž dorostenec prvoročák MILAN ŠCIRBÁNI.  Ostatně všichni 3 mladí lidé o ktreých dnes píši jsou nejen tréninkovými parťáky, ale i spolužáky Sportovního gymnázia, kteří teprve v pátek obdrželi ještě "mokré" vysvědčení. A snad se nebudou na mne zlobit, když napíši, že s velmi dobrým prospěchem . Ostatně spolupráce s mladými lidmi, kteří dokáží skloubit studijní povinnosti s náročnými tréninky, byla pro mne vždy radostnější a i zárukou, že se v budoucnu neztratí ani v běžném  životě.

Ale zpátky k Milanově včerejšímu vystoupení. Jedním slovem - mazák !! Chytrým uvolněným kontrolovaným během si po celou dobu hlídal 1. postupové místo, v cílové rovince si dovolil viditelně zvolnit, přesto se v cíli časomíra zastavila ne výborném čase 50,98 s , což znamenalo suverénní postup do finále ve kterém bude dnes bojovat z 6. dráhy ve 13:20 hod o jednu z medailí. V nesmírně silné konkurenci to jistě nebude snadný úkol, ale teprve 15 letý borec má bojovné, lví srdce a jedno vím 100 %, že pro úspěch ze sebe vydá všechno !!

ŠTAFETA 4 x 100 m  48,82 s 4. místo

A na závěr štafety. Ty jsou vždy kořením atletiky, my jsme poměrně na rychlo ve Vítkovicíc sestavili štafetu, která běžela ve složení FORNŮSKOVÁ-SKLENÁŔOVÁ-PÍSKOVÁ-MALČÍKOVÁ a byla z toho málem šokující a překvapivá medaile. Holky suveréně opanovaly druhý běh a nakonec skončily od cenného kovu jen 2 (!!) setiny sekundy za ambiciózním kvartetem z Kolína. Škoda, za předvedený projev by si to všechna děvčata zasloužila, Áda s Terezkou po náročném dnu dvojnásobně. :) Ale co nevyšlo včera může vyjít už dnes a zcela určitě se nemusí vítkovické mladé závodnice za svůj štafetový projev stydět.... Příště už to určitě cinkne !!!

J.V. 30.6.2019

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved