Nálady se měnila jak na houpačce..

Druhý den "gigantu" procházel trenér všemi představitelnými náladami. Ona pověstná sinusoida dokázala najít úplné dno při ulitém startu jedné ze spolufavoritek Štěpánky KOLÁŘOVÉ již v rozběhu a naopak dosáhla úplného vrcholu při obdivuhodném a skvěle zvládnutém 1. úseku  čtvrtkařské štafety Adriany FORNŮSKOVÉ: Obdivival jsem lví  bojovnost Honzy VÁCHY, který se silně pohmožděnou rukou postoupil až do finále, ve kterém skončil jen těsně pod stupni vítězů.

Všichni 3 výše jmenovaní nastoupili k rozběhům dvoustovek. Začala Adriana, která byla do startovního pole dorostenek zařazena technickým delegátem na poslední chvíli jako 1. náhradníce. Áda se odvděčila velmi hezkým výkonem, když za svými zády v celkovém pořadí nechala soupeřky s lepšími papírovými časy a výkonem 2 setiny za osobním rekordem 26,03 (w 1,2) vybojovala hezké 15. místo... Její vrchol na mistrovství měl ale teprve přijít......

Štěpánka KOLÁŘOVÁ byla jednou ze spolufavotitek na cenný kov. Byla , ale medaili sI ze svého posledního juniorského mistrovství neodvezla. Jako první nasazená byla na základě předčasného startu ze soutěže vyloučena již v rozběhu, když vizuálně vyběhla dříve i když zátěžové bloky ukázaly hodnotu +0157 setin. Od včerejška tedy vím, že i taková startovní reakce může vést k vyloučení. Trenér pak absolovoval hodinové kolečko s technickým delegátem, startérem atd., kteří mu s velkou ochotou a porozuměním ukazovali jak grafický záznam ze startovacího zařízení, tak přiložený videozáznam z kterého bylo zřejmé, že Štěpánka opravdu vyběhla předčasně, i když technika vykazovala jiné hodnoty. Tak jak tak, do rozběhu vstupovala s jistotou jasného postupu, navíc největší soupeřka Tiplicová, která měla běžet v 5. dráze ze závodu odstoupila... Štěpánka zkrátka  provedla minelu a přišel trest, který dlouze oplakala. Sny o poslední medaili z juniorského mistrovství a obhajova halového stříbra z letošního roku se rozplynuly jak pára nad hrncem.

Velký dojem na mě tentokrát udělal Honza VÁCHA. Ten si skokem do cíle ve finále stovky  o den dříve přivodil řadu nepříjemných oděrek, které jej hodně bolely a také si způsobil neméně bolestivé pohmoždění zápěstí pravé ruky se kterým dokonce v podveřer skončil v ordinaci Ústřední vojenské nemocnice. Přesto se statečný Honza dokázal postavit na start dvoustovky a hezkým časem z rozběhu postoupil do finále, ve kterém se bil jak onen pověstný havířský lev, aby nakonec doslova vydřel velmi solidní , ale trochu nevděčné 4. místo v čase 22,07s  za suverénní trojicí medailistů Vejražka 21,14 s, Němejc 21,41 a Jíra 21,53.. Honza si tak o jedno místo vylepšil své umístění ze stovky, znovu dokázal že se umí připravit na velký závod a to že se mu na krku nehoupá zasloužená medaile je způsobeno mimořádně silnou konkurencí, která se letos na krátkých sptintech sešla....Pro štafetu, která už si zajistila místo na MSJ je to výborná zpráva, pro Honzu a jeho vysněnou medaili na MČR nikoliv :)

Když už se zdálo, že se po dlouhých letech budeme vracet z MČR bez medaile, postavilo na start štafety 4 x 400 m vítkovické dorostecké kvarteto s Adrianou FORNŮSKOVOU na 1. úseku.Z té nominace jsem nejdříve moc velkou radost neměl, protože jsem sdílel stejné obavy, jako Áda. Byla to její první čtvrtka, naběhané na ni nemá a to vždycky zavání průšvihem... Nakonec jsem na start přece jen kývl a udělal jsem dobře. Áda se odvděčila mimořádným výkonem, kdy si na 400 m dlouhém ovále počínala jako zkušená závodnice - čtvrtkařka, skvěle si rozložila tempo na tratí a štafetový kolík předávala na 2. pozici s časem jen těsně nas 58 sekund. Vytovořila tak vynikající pozici pro ostatní děvčata, které si nakonec překvapivě, ale zcela zaslouženě doběhla pro stříbrné medaile v hezkém čase 3:55,32 min . Neuvěřitelný výsledek, pro mne osobně byl zcela nečekaný výkon mladiné Adriany nejsilnějším zážitkem letošního MČR dorostu a juniorů, které je už minulostí. Úspěšné a drzostí mládí hýřící kvarteto běželo ve složení FORNŮSKOVÁ - ZEMANÍKOVÁ - BOROVÁ - SUCHÁNKOVÁ a nejlepším důkazem výborného výsledku mladinkého týmu, je skutečnost, že by tímto časem obsadily 2. místo i o jednu kategorii výše. :)