Spokojenost s "gigantem"....

V pražské hale Otakara Jandery proběhl o víkendu vrchol mládežnické halové sezóny. Vlčí smečka vyslala do bojů 3 své zástupce a i když se uplně ne vše podařilo, nakonec jsme se vraceli ze Stromovky velmi spokojeni. Milana, Adrianku i Terezku hřála na hrudi krásná bronzová medaile !!!!

Skvělý Milan

Nejlepšího individuálního úspěchu dosáhl na čtyřstovce MILAN ŠCIBRÁNI !!! Stále ještě 15 letý mladík si na jedné z nejtěžších atletických disciplín počínal s přehledem zkušeného mazáka. To že má pro tuto disciplínu neuvěřitelný cit, vím už delší dobu, ale opět jsem se přesvědčil, že v hrudníku tohoto  vytáhlého kluka je ukryto i bojovné a lví srdce !!!

Milan s přehledem postoupil v sobotu z rozběhu, který s noblesou vyhrál v osobním rekordu 50,50 s.. Druhý nejlepší čas mu zajistil 6. dráhu ve finále, které se běželo o den později. Startovní pole bylo nesmírně nabité, vždyť do bloků zaklekli mimojiné takový borci jako znojemský David Bix, který letos už běžel pod 50,00 s a zejména Tadeáš Plaček, který začátkem února běžel jen 6 setin sekundy za českým Maslákovým dorostenckým rekordem . Neskutečná konkurence, mimo oba zmíněných borců, kteří se suveréně vejdou mezi nejlepších 20 dorosteneckých čtvrtkařů české historie, do finále postoupili další borci s osobními rekordy pod 51 sekund.

Po starotvním výstřelu za to Bix s Přečkem pořádně vzali a rozjeli závod ve velkém stylu. Vždyť Přečkův mezičas po prvním kole 23,27 s je o půl sekundy lepším časem, než je  Milanovo osobní maximum. Milan se naštěstí nenechal strhnout pro něj vražedným tempem, do druhého kola se zařadil na 4. pozici se značným odstupem na vedoucí dvojici. Ihned po výběhu ze zatáčky šel, ale na 3. pozici a tu si udržel až do cíle, když nakonec oba vedoucí závodníky brutálně stahoval a nakonec v cíli zaostal jen 10 setin za Přečkem jež se může oprávněně chlubit oobákem 48,86 s !!! Milanův čas 50,10 s je nejen novým osobním rekordem, ale zcela učitě se vejde i mezi 10 nejlepších časů historie, jaké kdy dorostenec prvoročák dosáhl. Respekt a ohromné povzbuzení pro nás oba  do další práce !!!

Milan pak ještě v závěru šampionátu pomohl vítkovické dorostenecké  štafetě k hezkému 6. místu....

Šok z bronzu štafety.....

K indivuduálním startů Terezky SKLENÁŘOVÉ a Ády FORNŮSKOVÉ se ještě vrátím, ale dnes musím začít kolektivním úspěchem. Kdo by si před začátkem soutěže vsadil na čtveřici mladinkých vítkovických sprinterek, že porazí tak silné štafetové kolektivy, jakými jsou  pražské kvartety USK Praha, Dukla Praha, či dokonce děvčata Olympu Praha , musel by být logicky považován za duchem méně obdařeného, či alespoň nenapravitelného snílka. Vždyť jen Olymp Praha disponoval samými hvězdnými sprinterskými jmény. Jen namátkou česká rekordmanka Barbora Šplechtová disponuje dvoustovou téměř o 2 sekundy lepší, než má naše nejrychlejší sprinterka, 3. v dorosteneckých tabulkách  Ester Bendová umí tuto trať za úžasných 24,76..... 

Porazit takové borky se zdálo být na hranici zázraku a přesto se tak stalo !!!! Děvčata ve složení Fornůsková (PB 25,59 s) - Písková (27,04 s) - Suchánková (27,05) - Sklenářová (26,39 s) , zcela opanovala druhý běh a nakonec doběhla do cíle v čase 1:44,23 min, pouhých 5 setin za druhým Kolínem, ale 33 setin před kvartety Dukly a USK Praha a 39 setin před hvězdným Olympem.

Trénink předávek se vyplatit, vůle a nasazení bylo ohromné a jak už jsem předeeslal. V neděli jsem byl v pražské Stromovce svědkem zázraku. Děkuji holky, hezká práce...

Osobák Ády na dvoustovce...

Když zaběhnete na vrcholné soutěži sezony osobní rekord, nesmíte být smutný, ať už se umístíte jakkoliv. Drobná rychlonohá Áda běžela 25,59 s , což je na dorostenku vynikající čas, přesto jí nepřinesl lepší než 8. místo.... Co naplat, že přesně před 10 lety by se za takový výkon na republikovém šampionátu udělovalo zlato, stokrát můžete říkat, že takové ikony domácího sprintu jako Klára Seidlová (25,53) , Martina Homolová (25,68), Marcela Pírková (25,89) či Barbora Procházková (27,07) .... běhaly stejně rychle, nebo i pomaleji..... Vy prostě chcete víc!!! . Ale doba se  dramaticky změnila a 16,17 leté děvčata předvádějí výkony, které směle konkurují dospělým atletkám. Tak lze si jen přát, aby děvčatům tento výkonnostní progres vydžel i do dalších let, protože zajíci se budou počítat až v dospělosti.....

Zklamání....

Zklamaná byla Áda na šedesátce. Poslední tréninky naznačovaly, že by mohla běžet výrazně lépe než sobotních 7,99 s. Ádu zradila její nejsilnější zbraň - start a pak už běžela pod velkým tlakem . 10. místo na MČR není špatné, ale oba jsme věřili v lepší výsledek.

Svou slabší chvilku si vybrala Terezka v dálkařském sektoru, do kterého nastupovala jako jedna ze splufavoritek na zisk medaile. K tomu ji opravňoval 3. nejlepší výsledek českých dorosteneckých tabulek 570 cm. Terezka se nechala trochu unést atmosférou a příliš velkou zodpovědností, jeden skok zabalila, pri druhém jí spadly nohy a ten 3. skok s nedošlapem  529 sm dlouhý, nakonec na 8 členné finále nestačil. Chyběly 2 cm a Terezka nakonec skončila rovněž 10. Zkušenost se však hodí a v létě to už bude mnohem, mnohem lepší :)

Gigant jje za námi, nyní čeká na mladé "vlčata" krátký týdenní odpočinek a po mém návratu z Glasgow se dáme zase do práce :) !!

J.V. 25.2.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved