V neděli o národní tituly v Ostravě i Bratislavě...

I když se celý atletický svět upíná v těchto dnech do Birminghamu, kde se koná halové mistrovství světa a v sobotu zaklekne do bloků i Zdeněk STROMŠÍK, o víkendu nebude z Vlčí smečky zdaleka závodit sám. Atletickou halovou sezonu ukončí v Ostravě národní šampionát žactva a v Bratislavě budou o titul mistra Slovenska bojovat junioři a juniorky... Na obou domících šampionátech budeme mít své zástupkyně.

V bratislavské hale ELÁN nastoupí ke svému poslednímu závodu halové sezóny MÁRIA ŠIMLOVIČOVÁ, která zvolila stejnou kombinaci disciplín jako na šampionátu dospělých. Tedy 60, 400 m a štafetu 4 x 200 m.Účastnice dorostenckého MS v Kolumbii a juniorského ME v Grossetu neskrývá, že by se ráda s juniorskou kategorií v hale rozloučila nějakým pěkným výsledkem, což v jejím případě znamená , že by jí to v individuálních disciplínách mělo 2 x "zacinkat".

Na kratší šedesátce letos na Slovensku vyrostla nová mladá spinterská generace a Majka je letošním nejlepším výkonem 7,82 s až třetí nejlepší sprinterkou. Určitě se ale ze všech sil popere i o zlato, vždyť lídr slovenských juniorských tabulek Ema Zapletalová, běžela letos jen o 7 setin lépe než Majka.

Na čtyřstovce, která se poběží rovnou jako finále (juniorský šampionát na Slovensku je pouze jednodenní), bude Majce největší soupeřkou Mária Cídoríková která má jen o setinu horší výkon, než je nejlepší Majčin letošní čas. Majka má z celého startovního pole nejrychlejší  zaběhlou čtvrtku - 58,36 s, ale ráda by v Bratislavě při jednokolové soutěží tento čas ještě vylepšila a napravila tak reputaci z nelichotivého výsledku na MSR dospělých, kde se jí nepodařilo postoupit do 4 členného finále a Majka skončila až na 5. místě.... O jednu z cenných medailí jistě bude chtít bojovat i sprinterský kvartet z Dubnice nad Váhom, kde má Majka oddílovou příslušnost.

Terezka SKLENÁŘOVÁ, nejmladší členka naší skupiny, byla technickým delegátem vybrána k oběma disciplínám, na které se přihlásila. Ve velké konkurenci žákovské kategorie to zdaleka není samozřejmostí, proto nás těší, že se představí jak ve skoku dalekém, tak i na stopadesátce. V letošní sezóně si udělala na obou tratích absolutní osobáky, v dálce 516 cm a na 150 m 19,65 s . Bohužel Terezka 2 týdny před MČR onemocněla a tak jsme nemohli finální přípravu dovést do takového stavu, který by nás oba uspokojoval. Dost na tom, že stále ještě členka AC Slovácké Slavie, to nemá s tréninkovou přípravou vůbec jednoduché. Přesto pravidelně s Adrianou Fornůskovou dojíždějí na trénink za mnou každou středu do Ostravy a v pondělí a pátek se připravují samy v Uherském Hradiště. Po prázdninách, kdy by se měly obě talentované "vlčice" přemístit do Ostravy, to bude už mnohem jednoduší. Terezka je ale velká bojovnice a přes výše napsané, určitě nebude chtít na žákovském šampionátu prodat svou kůži lacino :)

Oběma "Vlčicím" budeme na dálku z ostrova držet palce !!!!

J.V. 1.3.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved