7 medailí z "Moravy"

Moravský halový šampionát byl pro nás úspěšný. I přes neúčast Zdeňka STROMŠÍKA, který se připravuje na hlavní závody halové sezóny a Jana VÁCHY, který se zotavuje po otřesu mozku jsme na silně obsazeném Mistrovství Moravy a Slezska získali 7 medailí !! Ještě větší radost mám ze 4 nových osobních rekordů a také vylepšení sezónních maxim.

Ve velké pohodě a  formě se představila dorostenka Terezka SKLENÁŘOVÁ, která dokázala v závodě prodat, co už delší čas předvádí na tréninku. Nejdříve v dálkařském sektoru dolétla až na 576 cm, což je nová hodnota jejího absolutního osobního rekordu a tento parádní výsledek jí přinesl stříbrnou medaili a titul moravské dorostencké vícemistryně. V průběžných českých dorosteneckých tabulkách se zařadila na 3.místo..

V nastoupeném trendu pak pokračovala i v trojskokanském sektoru. Nejlepší výkon ze 3.série 11,47 m je rovněž hodnotou jejího nového osobního maxima a i tady jí tento výkon katapultoval na 3. místo průběžných českých tabulek. V soutěži skončila na 2. pozici, když jedinou její přemožitelkou byla v obou případech ve velké formě skákající a dobře připravená Jana Polášková z Uherského Hradiště (585 cm a 11,60 m).

Tréninkové zlepšení, tenokrát rychlostní potvrdila i juniorka-prvoročačka Adriana FORNŮSKOVÁ. Ta se nejdříve vyrovnaným osobním rekordem 7,91 s vybojovala na šedesátce suverénní postup do finále, ve kterém dokázala svůj čas ještě  2 setiny stáhnout a  7,89 s je hodnota jejího nového osobního halového maxima. Adrianka ve finále dlouhou dobu držela krok až do závěrečných metrů, jak s vítězkou Andreou Zabloudilovou 7,81 s tak i Hankou Bumbálkovou -7,84 s.

Stejně zdatně si vedla i na dvoustovce a jen vylosovaná druhá dráha zapříčinila, že i tady si Áda nevylepšila osobní maximum a byl z toho "jen" sezóňák. Jeden "obdélnikový" okruh zvládla za 25,72 s, což je 13 setin za PB a tento výsledek jí opět přinesl bronzovou medili na moravských přeborech.

Spokojený  z ostravské haly odcházel i David CÉSAR. Také on  potvrdil lepšící se tréninnkové parametry, nejdříve na čtyřstovce, kde se mu sice nepodařilo splnit vytyčený cíl a sice běžet pod 49 sekund, ale čas 49,36 s znamenal SB a bude ještě lépe... To si troufám tvrdit i s ohledem na skutečnost, že  si David o 2 hodiny později vylepšil výrazně (o 3 desetiny) osobní rekord na dvoustovce. Za čas 22,47 s bral dokonce vyšší umístění, než v jeho hlavní disciplíně - 400 m. Na dvoustovce skončil David překvapivě 2., když rychleji než on běžel jen suverénní Martin TUČEK, který dominoval na obou tratích na kterých se David představil..

Jediný titul moravské mistryně tak vybojovala Štěpánka KOLÁŘOVÁ v kategorii žen, ale s časem jsme spokojeni moc nebyli. Štěpánce výrazně "došlo" v posledních metrech a čas 57,64 s zůstává  výrazně za jejími možnostmi. Tak snad příště... Omluvenku jí však vystavuje, že Štěpánka neměla "svůj den", resp. ho měla a i z tohoto důvodu již nenastoupila na dvoustovku, kde by na ni zcela určitě čekal další cenný kov..

Jediný kdo tak zůstal bez medaile byl Milan ŠCIBRÁNI, které bohužel od středy trápilo virové onemocnění a ještě pondělní velká tréninková forma zmizela dočasně bohužel do ztracena. Na Milanovi bylo vidět, zejména v závěru, že oslabený oraganismus nemá odkud brát a ze dvoustovky jsem ji ho již odhlásil. Jsem si ale téměř jist, že pokud dostaneme "rýmečku"  opět pod kontrolu, tak i on bude ještě v této halové sezóně útočit na osobní maximum...

Kompletní výsledky: ZDE

J.V.3.2.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved