Vydařená Morava....

Hodně radosti  nám přineslo halové Mistrovství Moravy a Slezska. Moravský šampionát je vždy jakousi generálkou na jeho staršího bratříčka - Mistrovství České republiky.To proběhne u dospělých už za 2 týdny a u mládeže ještě o týden později.  S generálkou můžeme být spokojeni.... Celkem k závodu nastoupilo 5 "Vlčáků" v 10 startech a získali jsme celkem 8 medailí a dva mistrovské tituly a to ještě na start nenastoupili Zdeněk STROMŠÍK se Štěpánkou KOLÁŘOVOU, kteří by jistě bojovali o nejvyšší mety.... Pojďmě se podívat na hodnocené každého z aktérů zvlášť.

HONZA VÁCHA

Svůj první moravský titul mezi dospělými si na šedesátce vybojoval Honza VÁCHA.  Pravda k titulu mu bezpochyby pomohla neúčast dvou nejrychlejších moravských sprinterů Zdeňka STROMŠÍKA a Vojty KOLARČÍKA, ale Hazzy si titul zaslouží a historie se už neptá :) Po suveréním postupu z rozběhu se ve finále plně koncentroval, vydařil se mu start a cílem prolétl v čase jen o setinu horším, než je jeho letošní sezónní maximum 7,04 s. Honza se těšil z titulu, z času byl v cíli sice  trochu rozpačitý, protože už chtěl letos konečně běžet pod 7 sekund, ale při takto vyrovnaných výkonech se to jistě už brzy povede...

Druhou medaili v hodnotě bronzu získal na dvoustovce, ovšem v čase, za který by se medaile mezi dospělými udělovat snad ani neměla. Na dvoustovce, která se běhá na závěr celého mistrovství už působil Honza unaveným dojmem a čas 22,81 s tomu i odpovídá. Tady jsme očekávali rozhodně lepší výsledek..

TEREZA SKLENÁŘOVÁ

Dálkařský sektor zcela opanovala jedna z nejmladších účastnic početného pole dorostenek Tereza SKLENÁŘOVÁ. Ta se si počínala v sektoru jako absolutní suverén, od prvního skoku 555 cm se ujala vedení a to si už nenechala vzít, když ve 3 sérii dolétla na hodnotu nového osobního rekordu 570 cm !!! Ve finále pak ještě potvrdila letošním výkonnost skokem 563 cm  a 2 dlouhými přešlapy... Terezčina výkonnost je nejmilejším překvapením naší tréninkové skupiny a skromá a pracovitá 15 letá dívka má skvěle nakročeno do světa velké atletiky. O hodnotě jejího výsledku svědčí i skutečnost, že by zvítězila i v soutěži juniorek a dokonce i žen.

Také na dvoustovce se prezentovala mladá slečna vylepšeným osobním maximema za čas 26,36 s brala sice nevděčnou "bramboru", ale ani to jí nemohlo pokazit radost z nového osobního rekordu. Navíc i na dvoustovce působí Terezka, čím dál vyzrálejším dojmem , v létě bude určitě už běhat pod 26 sekundovou hranici...

ADRIANA FORNŮSKOVÁ

Po rozpačitějším úvodu sezóny se do pěkné fazonky rozběhala Ádrianka, která nastoupila do závodu sice s hlasitým a místy dávivým kašlem, ale stejně velkým odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. A povedlo se . Na šedesátce hladce postoupila z rozběhu časem 7,99 s a ve finále stáhla dalších 7 setin a teno výkon ji bohatě stačil na druhé místo. Vícemistrovský moravský titul je taktéž zasloužený, protože se letos už podruhé dokázala přenést přes svou velkou rivalku Karolínu Maňasovou, která tentokrát doběhla na 3. místě, v čase o 6 setin horším než Áda. Skvělý výsledek, Áda stabilizovala svou výkonnost pod 8 sekundovou hranici a z toho by to mohlo ještě ulétnout. Doufejme, že se tak stane v pravý čas.

Na dvoustovce dokázala Áda letos už podruhé běžet pod 26 sekund, za čas 25,85 s brala mezi dorostenkami bronz a i z této medaile se oprávněně radovala. Áda opět dokázala, že v jejím drobném těle se skrývá velké odhodlání a síla a tentokrát se statečně prala nejen s početným a silným startovním polem, ale i typický ostravským, dávivým dusivým kašlem :)

DAVID CÉSAR

Jako politý živou vodou působil na čtyřstovce mužů David CÉSAR. Ten nastoupil v 1. nejsilnějším rozběhu společně s Martinem Tučkem a svým oddílovým kolegou Vojtěchem Mlynářem. O Tučkově vítězství nebylo pochyb, ale o druhé místo se svedl nádherný souboj mezi  Davidem a Vojtou a více štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu zkušeného "vlčáka", který by l v cíli o setinu dříve. Čas 49,01 s je jeho druhým nejlepším halovým výsledkem kariéry a potvrzením blížící se vrcholné formy před republikovým šampionátem, které se koná už za 2 týdny.

Na dvoustove vyfoukl David stříbro Hazzymu, když časem 22,77 s předčil svého mladšího kolegu a těšil se tak nejen z medaile, ale i vítězství nad borcem, který se pyšní na dvoustovce halovým osobním rekordem 21,95 s ...

MILAN ŠČIBRÁNI

Velmi, ale opravdu velmi nelehkou úlohu měl na čtvrtce Milan ŠČIBRÁNI. Moravská konkurence mezi dorostenci je na této jedné z nejtěžších atletických disciplín letos neskutečná. Vždyť 9  Moravanů, se vejde v  průběžných celostátních tabulkách do TOP TEN a všichni v sobotu zaklekli do startovních bloků.. Navíc i desátý borec stále ještě disponuje časem, za který se v minulosti brala na republikovém dorosteneckém mistrovství medaile !! A to už vůbec nemluvím o lídru letošní sezóny Tadeáši Plačkovi, se kterým MIlan nastoupil v 1. běhu. Tadeáš předvedl neskutečný a mimořádný výkon, když časem 48,88 s(!!) zaostal jen 6 setin za českým rekordem Pavla Masláka. Na druhém místě doběhl rovněž ve vynikajícím výkonu 49,71 David Bix, kterého tento na dorostence skvělý čas katapultoval na 13. místo dlouhodobých tabulek !!!

Obstát v takové soutěži nebylo snadné. Milan se nenechal strhnout ďábelským tempem prvně dvou jmenovaných a do cíle doběhl opět v čase pod 51 sekund, jen 2 setiny za osobním rekordem. Časem 50,92 s stvrdil své 3. místo v celostátních tabulkách a oddolal ataku dalších výborných moravských dorostenců, kteří se na čtvrtce letos opravdu pochlapili !! Pro mne jednoznačně dorostenecká čtyřstovka jednoznačně největší zážitek a nejsilnější disciplína na letošním moravském mistrovství, napříč všemi kategoriemi. O to víc mne těší, že 15 letý Milan v takové konkurenci obstál se ctí !!!!

Na dvoustovce dosáhl Milan letošního standartu, k lepšímu času než je 23,72 s musí v prvních 50 metrech ještě ostřeji vyběhnout :)

J.V. 3.2.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved