5 moravských titulů, 1 bronz a dva osobáky....

... tak to je bilance 3 členů Vlčí smečky, kteří se v 6 disciplínách představili na letošním Mistrovství Moravy a Slezska.  I když letošní prázdninový, "koronavirový" ročník ztrattil mnohé ze svého lesku, všechna umístění byla podpořena velmi kvalitními výkony a tak se ze zisku medailí můžeme oprávněně těšit.

Dvě zlata si z hanácké metropole odveze Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která se představila na obou sprinterských tratích. V obou případech její výkony ovlivnil silný protivítr. Na stovce, kde Štěpánka běžela 12,58 s neměla mimo brněnské Langerové (PB 12,29) vážnější soupeřku a do cíle doběhla s 18 setinovým náskokem právě před závodnicí brněnského Olympu. Na třetím místě sprintující Falharová (PB 12,31) doběhla už se ztrátou 32 setin za Štěpánkou. Výkony výrazně ovlivnil protivítr, který vál o síle 3 m/s proti směru běhu..

Ještě zřetelněji Štěpánka dominovala na dvojnásobné trati. Při protivětru -1,7 m/s doběhla do cíle v čase 25,11 s s s náskokem 58 setin opět před Langerovou (PB 25,24). Na 3.mistě stejně jako na stovce dospurtovala vítkovická Falharová (PB 24,77 s), která doběhla na setinu přesně celou sekundu za Štěpánkou. 

Skokanský double získala rovněž dorostenecká "vlčice" Terezka SKLENÁŘOVÁ. Nejdříve v dálkařském sektoru zvítězila výkonem 563 cm a radost z outdoorového osobáku jí pokazil ůdaj od větroměru. Terka opět předvedla minimálně 2 dlouhé přešlapy za hranici 580 cm, která je na spadnutí a v příštích týdnech zcela určitě neoddolá. Za Terezkou s odstupem pouhých 5 cm se umístila další vítkovická závodnice Lucie Písková.

V trojskokanském sektoru Terezka jasně dominovala, zvítězila s ohromým  náskokem 1m a 6 cm (!!) před druhou v pořadí a to skokem z poslední 6. série dlouhým 12,16 m !!!! Novým osobním rekordem si upevnila druhé místo průběžných dorosteneckých tabulek a její výkon patří mezi 25 nejdelších skoků české historie. Jen mimochodem tímto skokem zaostala za béčkovým limitem ČAS pro dorostenecké ME v Rietti o 24 cm. Dorostenecké ME  ale bylo, jak je všeobecně známo,  z důvodu koronavorové pandemie bohužel zrušeno. 

Limit za kterým Terezka tak těsně zaostala naopak překonal Milan ŠCIBRÁNI, který požadovaný standard 49,60 s překonal o 4 setiny !! Milan svedl na dráze krásný souboj s opavským Dzimbaníkem, který zaběhl rovněž vynikajících 49,72 s. Milan se novým osobním rekordem 49,56 s vyšvihl na 3. místo průběžných dorosteneckých tabulek a také těch historicky oddílových, když v posledních 28 letech žádný vítkovický dorostenec neběžel lépe než mladý "vlčák dnes !! 

Své úspěšné dnešní vystoupení stvrdil ještě na dvoustovce, když ani protivítr o síle 1,7 m/s nezabránil MIlanovi v novém osobním rekordu 23,17 s za který bral v početně silně obsazené disciplíně bronz !! Žádnému ze soupeřů v 1. běhu se nepodařilo v silném protivětru zaútočit na osobní maximum. I to svědčí o vzrůstající rychlostní formě mladého atleta, který se začíná čím dál víc prosazovat na atletických kolbištích. Jeho tréninková příkladná kázeň a výborný somatotyp jej předurčují k výkonnostnímu růstu i v dalších letech...

J.V. 2.8.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved