Vlčáci byli oporami svých týmů ....

Moravská soutěž mládežnických družstev  dorostenců a juniorů je opravdový "gigant". Od 10. dopolední do 18. podvečerní hodiny soutěžilo na olomouckém stadionu  neuvěřitelných 6 desítek družstev v početně silně zastoupených disciplínách. Z Vlčí smečky se ve vítkovickém dresu na start obou sprinterských disciplín postavili ADRIANA FORNŮSKOVÁ, MAJKA ŠIMLOVIČOVÁ,ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ a HONZA  VÁCHA.Všichni 4 patřili k největším oporám svých týmů a výrazným bodovým ziskem přispěli k vynikajícím výsledkům anbiciozních družstev.

Začnu u té nejmladší - Adrianky FORNŮSKOVÉ. Na podzim narozená, drobná  Adrianka, která svou vizáží připomíná stále spíše žákyni, měla ze své premiéry ve vítkovickém dresu trochu obavy. Přechod ze žákovské kategorie mezi dorostenky nebývá vždy jednoduchý a pro zcela neakcelerovanou Ádu, by to mělo platit dvojnásobně. Ale neplatilo.... 15 letá slečna znovu ukázala jak velká  bojovnice je a snad překvapila i sama sebe. V běhu na 100 m i přes drobné zakopnutí hned po startu obsadila výborné 5. místo, když časem 12,72 s (w1,2) jen 7 setin za svým osobním rekordem. Skvěle si vedla i na dvoustovce, kde navzdory papírovým předpokladům obsadila ve 40 členném startovním poli, vynikající 3. místo v novém osobním rekordu 26,02 s (w1,9) a součtem 14 bodů, byla 6. nejpilnější bodovou sběračkou týmu vítkovických dorostenek, které v konečném pořadí obsadilo skvělé 1. místo !!! 

Jediný náš  mužský zástupce Honza VÁCHA zvolil rovněž klasickou kombinaci 100 a 200 metrů. Na kratší distanci poměrně suveréně vyhrál nejsilnější 1. běh v čase 11,08 (w 2,1), nakonec ale našel překvapivého přemožitele ve vítězi 5. běhu Jakuba Janka, který dokonale využil silné větrné podpory 2,8 m/s k času 10,99 s a v celkovém pořadí obsadil 1. místo před naším Honzou. Ten se dočkal vítězství až na dvojnásobné distanci, když zvítězil, na úvod sezony v hezkém čase 22,17 s , bohužel i tento výkon byl znehodnocem větrem o síle 3,2 m/s. Ze dvou disciplín získal Honza celkem 20 bodů a byl nejplatnějším členem družstva juniorů, které v celkovém pořadí získalo postupové 3. místo.

Obě naše letošní maturantky Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Majka ŠIMLOVIČOVÁ se představily v silném družstvu vítkovických juniorek. Na obou bylo tak trochu  znát  zátěž školních povinností, kdy jednak v minulém týdnu musely dohnat své studijní povinnosti (jen Majka v minulých 2 týdnech nasbírala 62 školních známek z rozličných předmětů :D) a v tomto týdnu po 3 dny se zabývaly maturitními písemnými pracemi. Štěpánka navíc od středy bojuje s nepříjemným nachlazením, přesto to byla ona, kdo odcházel ze stadionu asi spokojenější.

Na stovce obsadila Štěpánka 2. místo časem 12,34 s (w 2,7), když přemožitelku našla jen ve slovenské reprezentantce v dresu brněnského Olympu Patrícii Gračárové, která byla v cíli o 6 setin rychleji, než Štěpánka. Majka po výborné první polovině trati, kdy dokonce vedla, v druhé části závodu trochu "zamrzla" a doběhla na 4. místě v čase 12,47 s, když na 3. místo, před nimi proklouzla další závodnice brněnského Olympu Věrka Holubářová

Na silně obazené dvoustvce se rovněž odehrával hezký souboj, když zvítězila Holubářová, která jako jediná dokázala překonat 25 sekundovou hranici šasem 24,98 s, Štěpánka doběhla na 3.  místě v hezkém časem 25,13 s (w 1.4) , setinu za vítězkou stovky Garčárovou. škoda první poloviny zatáčky, kdy si Štěpánka trochu "schrupla" naopak druhá polovina tratě se závěrečným mohutným finišem byla velmi dobrá.

Víc od dvoustovky očekávala Majka, která se musela spokojit s časem 25,66 s , který jí v celkovém součtu stačil na 5 místo a 6 bodový zisk. 

Celkem získala Štěpánka 17 bodů do vítkovické pokladnice a to byl 3. nejvyšší bodový zisk, Majka s 13 body byla 6 nejlepší vítkovickou závodnici, které společně nasbíraly úctyhodných  197 bodů a obsadily výborné 2. místo s 19 bodovou ztrátou za tradičním lídrem, brněnským Olympem.

J.V. 6.5.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved