Terezka s titulem moravské vícemistryně, bronzem ze štafety a osobákem ze stopadesátky !!!!

V Brně pod Palackého vrchem se žáci a žákyně z celé  Moravy a Slezska sešli ke svému  letošnímu vrcholu první poloviny sezóny. Za téměř ideálního atletického  počasí předvádělo žactvo velmi pozoruhodné výkony, v ohromné konkurenci, se dokázala prosadit i nase nejmladší "Vlčice" Tereza SKLENÁŘOVÁ, která si z Brna odváží z dálkařského sektoru titul moravské vícemistryně. Druhou medaili přidala Tereza v hodnotě bronzu, jako členka sprinterské štafety Vítkovic, osobákem ze stopadesátky pak se vešla do první desítky nejlepších žákovských sprinterek.

Své úspěšné tažení začala již v 10:00 hod v dálkařském sektoru. Pořadatelům zřejmě na chvíli někdo vypnul řídící a integrační orgán nervové soustavy, protože do soutěže pustili všech 51 (!!) přihlášených závodnic !!! Pokud bylo opravdu nezbytné nedělat škrty a na vrcholné soutěži žákovské kategorie poslat do soutěže všechny přihlášené a to i ty, které jen s námahou přeskočily 4 metrovou hranici, existovala zde pořád možnost soutěžící rozdělit rovnoměrně do 2 sektorů, jak tomu bývá například na halovém šampionátu, nebo na populárním EKAGu. Nevím, jestli si plně uvědomuli , že v soutěži s 50 startujícími, trvá 1. série pokusů téměř 40 minut a mladé adeptky královny sportu, které se probojovaly do finále stráví v sektoru 2 hodiny, s rozcvičením pak celkem 3 hodiny, kdy se musí neustále udržovat v pohybu.  Soutěž tím samozřejmě trpěla, o to více mne těší, jak  se s touto skutečností dokázala Terezka vyrovnat.

Ta zahájila soutěž pokusem na jistotu a 508 cm, byť s 30 cm nedošlapem znamenalo de facto jistotu postupu mezi nejlepších 8 závodnic. V druhém pokusu už mohla více riskovat a předvedla svůj nejlepší skok v soutěži. Bohužel s pomerně velkým přešlapem, ale ta vzdálenost, kam doskočila, mi vyrazila dech. Třetí pokus se Terezce moc nepovedl, čtvrtý opět přešlap, v 5. se zlepšila na 512 cm, když se konečně odrazila z prkna, ale v závěru jí žalostně spadly nohy. V 6. pokusu figurovala na 7. průběžné pozici. Po dlouhé koncentraci se už z 2 hodinové soutěže, notně unavená žákyně, rozběhla po dlouhém soustředění k poslednímu pokusu.... Ten trefila s milimetrovou přesností na prkně, doplachtila na 529 cm a v tuto chvíli to znamenanlo vedení ve velmi vyrovnaném závodě. Vítězství v závodě ji posledním pokusem vzala nakonec Barbora Mitevová z Otrokovic, která do té doby měla zapsáno 515 cm, ale posledním velmi vydařeným pokusem  dolétla na vynikajicích 563 cm !!! Další finalistky se už v posledním pokusu nezlepšily a tak mladá Vlčice se mohla radovat z titulu moravské vícemistryně a stříbrné medaile !!!

O 3,5 hodiny později se postavila na start stopadesátky a i když v nohách už cítila náročnost soutěž z dopoledne , dokázala se vybičovat k hezkému běhu a odměnou jí byl nový osobní rekord na této distanci 19,52 s, což ve velmi silné konkurenci stačilo na 10. místo celkového pořadí , mezi téměř 50 startujícími , rozdělených do 8 běhů.

Své úspěšné brněnské  vystoupení pak Tereza uzavřela coby finišmenka vítkovického sprinterského kvartetu, když dosprintovala do cíle v čase 30,79 s což stačilo na bronzové medaile. Děvčata běžela ve složení Bužgová-Borová-Joannidu-SKLENÁŘOVÁ.

Nejmladší členka skupiny tak uzavřela úspěný závodní týden, kdy se členů naší tréninkové skupiny velmi dařilo. Vrcholem pak byly samozřejmě 2 limity Zdeňka STROMŠÍKA na hladké stovce a se sprinterskou štafetou, které mu zajistily účast na srpnovém evrospkém šampionátu v Berlíně.

Již dnes čeká na Zdendu, Honzu a Štěpánku Odložilův memoriál v Praze, ve středu se při generálce na Kontinentální pohár postaví coby členka Moravskoslezského krajského výběru Adrianka a v sobotu v Třinci pak při národní lize by se mimo bodování měli na staru ukázat Kačka, Majka, Štěpánka a Honza.

Sezóna je v plném proudu, trenér za poslední týden najezdil kilometrů jako, kdyby cestoval na dovolenou na chorvatský jih, ale lepšící se výsledky členů skupiny mu udělaly radost a dodaly tolik potřebnou do sílu dalších dnů, strávených povětšinou s kkrálovnou, na kterou manželky atletických trenérů tu a tam přece jen trochu žárlí :). Ta starší, noblesní  dáma si přece jen usurpuje příliš mnoho času :)

J.V. 4.6.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved