Skvělý víkend pro Zdeňka a Štěpánku !!!!

Na dvou místech, od sebe vzdálených 1000 km bojovali 3 členové Vlčí smečky.  Zdeněk STROMŠÍK společně se svými štafetovými kolegy se zúčastnil  mítinku ve šýcarské Ženevě, Štěpánka KOLÁŘOVÁ s Honzou VÁCHOU bojovali na MČR "22" v Praze !!!! Všichni obstáli, nejspokojenější ale asi budou Zdeněk se Štěpánkou !!!

ČEŠTÍ SPRINTEŘI VYLEPŠILI NÁRODNÍ REKORD !!!

Starty českého sprinterského kvartetu už delší dobu budí značnou pozornost veřejnosti. Aby ne, vždyť už v loňském roce jsme avizovali útok na nejstarší národní rekord a také k němu měli kluci hodně blízko, zejména na Mistrovství Evropy v Berlíně... Povedlo se až letos a v japonské Jokohamě vousatý rekord Matouška - Demeče -Kynose a Bohmana z Olympiády v Mnichově padl !! Kvartet ve složení Stromšík-Veleba-Jirka-Záleský zaběhl skvělý čas 38,77 s a 47 let oddolávající rekord konečně padl !! I přes tento skvělý výsledek českým sprinterům o 1 desetinu utekl přímý postup na MS do Dauhá, kam se z Jokohamy přímo  kvalifikovalo 10 štafet, o zbylých 6 míst se ještě svede nelítostný boj !!!

První příležitost vylepšit národní rekord se naskytla na mezinárodním  mítinku v Ženevě.  Společně se českými reprezentanty se postavili na start také národní týmy Holandska, FInska, Irska a domácích Švýcarů. Češi běželi výborně, přičemž Zdeněk na 1. úseku zcela smázl handicap Fina a na Holaňdana Christophera Gariu s PB 10,29 získal 2 metry. Štafetová předávka mezi ním a Honzou byla excelentní a Češi šli do čela závodu, před favorizované Holaňdany, kdy až v samotném závěru získal malinký náskok na posledním úseku Taymir Barnet (10,19 PB) nad Dominik Záleským.

Do cíle doběhl v čase 38,39 s holandský kvartet složený ze samých sprinterů s tmavší barvou kůže, Dominik Záleský donesl štafetový kolík do cíle jen o 23 setin za Holanďany !! NÁRODNÍ REKORD ČASEM 38,62 OPĚT PADL !!!! To co vydrželo 47 let, bylo během měsíce skvělými českými sprintery podruhé překonáno a kluci se tčasem 38,62 s tak opět přiblížili vysněnému cíli a tím je účast na MS v Dauhá, odkud se pak ještě  více otevírá možnost účasti na OH v Tokiu, které se konají v příštím roce !! Další start české reprezentace ja naplánován už na tento čtvrtek na Zlaté tretře v Ostravě !!  VIDEO: ZDE 

Zdeněk se  pak o 4 hodiny později postavil na start stovky, ale únava z předchozího vypětí a především dlouhé cesty už jeho výkon ovlivnila. Do Ženvy jsme totiž cestovali výrazně déle, než jsme původně chtěli. Po zpoždění letadla v Katowicích jsme nenavázali na spoj v Mnichově a tak jsme strávili na cestách celkem 13 hodin, tedy zhruba stejnou dobu, kterou potřebujeme k přesunu na soustředění na samotný jih Afriky, kde se pravidelně v zimním období připravujeme. Na závodě se tentokrát "podepsal" i startér, který sprintery celkem 4 x (!!) vrátil po nevydařených startech s 2 zbytečnými napomenutími a jedním oprávněným vyloučením do bloků..... Zdeněk v první části závodu běžel výborně , do 40 m dokonce vedl, v závěru už pak chyběla síla a v tentokrát velmi dobrých podmínkách (w 1,0) doběhl do cíle na 6. místě v čase 10,41 s . Příští start bude v hlavním závodě Zlaté tretry s nejlepšími sprintery světa. Startovní pole je obsazené stejně dobře  jako na mítinku Diamantové ligy, tak se máme na co těšit !!!

ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ MÁ SVOU PRVNÍ MEDAILI Z MČR "22", NAVÍC V OSOBNÍM REKORDU !!!!!

V sobotu,v prvý den domácího šampionátu do 22 let, který se letos nezvykle koná už v polovině června, vstoupil do soutěže jako první Honza VÁCHA. Ve velmi silném sprinterském poli se prezentoval důstojným výkonem, když v rozběhu zaběhl 11,01 s na 3. místě a postup do finálové osmičky mu utekl o pouhé 3 setiny sekundy !! Lichotivé 10. místo ale není zklamaním...

Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která byla přihlášena k běhům na 200 a 400 m se nakonec rozhodla pro náročnější distanci a udělala dobře... V sobotních rozbězích si suveréně zajistila druhou, přímou postupovou pozici časem 57,45 s , což ji pro neděli zajistilo výhodnou 6. dráhu pro finále. Oproti sobotě se počasí  v neděli výrazně zhoršilo a Štěpánka absolovovala nedělní závod za vydatného deště. Tentokrát si skvěle rozvrhla tempo na trati a mohutným finišem na cílové rovince vybojoval třetí místo za suveréní Ladou Vondrovou (52,77) a na druhém místě doběhnuvší Věrou Holubářovou z brněnského Olympu (55,26 s). Čas Štěpánky -  56,45 s v zdaleka ne ideálních podmínkách je jejím novým osobním rekordem !! 20 letá Vlčice ukazála velkou houževnatost, vůli a zejména bojovné srdce a to velmi oceňuji .  Ano, takhle se bojuje na MČR !!!! Skvělý výsledek a jistě velké povzbuzení pro Štěpánku, jejíž výkonnost stoupá kontinualně i ve 20 letech, což by tak samozřejmě mělo být, ale jak všichni víme, v českých luzích a hájích, to není zdaleka běžným jevem... 

Další start má Štěpánka naplánován na čtvrtek, kde se v národním programu představí nejdříve na stovce, kde si minulý týden při Praze Academice zaběhla rovněž osobní rekord (12,16) a pak se naše veškerá pozornost bude upírat k rerprezentační štafetě "22", kde Štěpánka bude bojovat společně se svými kolegyněmi o limit, který by jim zajistil účast na ME ve švédském Gavle.Posilněný tým, který by se měl na ZT představit rozhodně není bez šancí !!!!

TAK DRŽTE I NADÁLE PALCE !!!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved