Mladá vlčí krev v SCM !!

Tuto neděli se v ostravské hale uskutečnilo testování členů SCM našeho kraje zařazených pro rok 2020. Nejmladší členové naší skupiny Áda, Tereza a Milan, všichni tři studeni Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových se testů zúčastili a k 1. lednu budou zařazeni do článků talentované mládeže. 

Článkem Sportovního centra mládeže prošla většina členů Vlčí smečky. V minulých letech v  seznamu nechyběla jména Zdeňka Stromšíka, Kačky Vávrové, Štěpánky Kolářové , Vaška Vlčka, Davida Césara, Honzy Váchy  a dalších... Od roku 2012 do roku 2017 dokonce  působila moje maličkost jako vedoucí trenér SCM Zlínského kraje...

Od těch dob se v systému hodně změnilo. Nechci nyní hodnotit zda k lepšímu, nebo horšímu, k řadě jistě  dobře míněných inovací,bych určitě našel i řadu výhrad, nicméně nikdo asi nebude zpochybňovat, že sportovní centra mládeže patří k pilířům mládežnické atletiky v Česku.

Ze současných členů Vlčí smečky přichází možnost k zařazení jen pro ty nejmladší a je potěšitelné, že ke stávajícím členů Milanovi Šcibránimu a Adrianě Fornůskové, kteří již byli členy v loňském roce a svou příslušnost obhájili i pro příští rok, přibude další "vlčice" Tereza Sklenářová. Oproti Milanovi a Ádě, kteří spadají pod sekci sprinterskou, Tereza bude ovšem v gesci skokanské.

Ač sprinteři běžci, skokani či vrhači nezbytnou podmínnkou přijetí je mimo splnění výkonnostních kritérií, zdravotní prohlídky  i nutnost absolovovat obecné testy, které se skládají z padesátky z polovysokého startu, v rámci, které se měří dokonce i 30 m letmo, dále skoku dalekém z místa, desetiskoku, flexibility, hodu koulí vzad přes hlavu, a odhodu medicimbalu autem. Samozřejmě test rychlosti v listopadu, notabene v teniskách je pro sprintery  tak trochu testem pro test, a má  jen chabou vypovidající hodnotu, ale například pro vrhače - koulaře, může být i v daném termínu zajímavou informací, ve srovnání s loňským rokem či ostatními zařazenými. 

Tak jak tak, my jsme s mladými atletkami a atlety strávili docela příjemné nedělní dopoledne a při následném obědě, jsme si s ostatními trenéry mohli ještě několik hodin poté, vyměňovat zkušenosti, co zlepšit v české atletice, aby se jí zase vedlo o něco  lépe :)

J.V. 25.11.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved