Pohledem Moravana....

V těchto dnech vyšla nejdříve Moravská halová ročenka a krátce po ní i ta celostátní. Postavení v českých tabulkách komentujeme průběžně, pojďme se dnes zaměřit na část moravskou. Pohled do ní je pro členy naší skupiny přívětivý, "bo" (ostravský výraz pro protože, poněvadž..) členové Vlčí smečky figurují napříč kategoriemi ve sprinterských disciplínách na lídrovských pozicích.

MORAVŠTÍ LÍDŘI

ZDENĚK STROMŠÍK - 60 m muži

To, že Zdeněk STROMŠÍK dominuje časem  moravských halovým tabulkám  asi nikoho nepřekvapí, ale pozor !! Jen setinu za ním figuruje další vynikající český sprinter a objev letošní sezóny Dominik Záleský. Ten sice trénuje pod vedením Jakuba Uhra v pražské USK, ale obléká olomoucký oddílový dres !! Čas 6,60 s, kterého Zdeněk dosáhl na mítinku v rakouském Linci, je i novým moravským rekordem, který držel až do letoška časem 6,65 s Jan Veleba. Stalo se tak před 7 lety a v té době oblékal Honza ještě dres ARC Brno. Zdeněk s Dominikem tedy letos pořádně zatřásli tabulkami nejen moravskými a určitě si něco schovali do haly i pro příští rok.....

JAN VÁCHA  - 200 m muži, 60 m junioři, 200 m junioři

Hned trojnásobně kraluje moravským letošním tabulkám Honza VÁCHA. Poprvé i mezi muži, když do čela na dvoustovce katapultoval Honzu výborný čas 21,95 s, kterého dosáhl na juniorském MČR v Ostravě. Mezi juniory dominuje Honza na obou sprinterských tratích, na 60 m časem 6,97 s a pochopitelně i na dvoustovce s relativně velkým náskokem . Na šedesátce má před druhým nejlepším juniorským Moravanem, zlínským Šimonem Hánou náskok 7 setin, na dvoustovce běžel na druhé pozici hodnínský Štěpán Voborník o 21 setin pomaleji. Na kratší distanci patří rodákovi z Havířova mezi moravskými muži 6. pozice....

ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ - 60 m juniorky, 200 m juniorky

Zahanbit se nenechala ani Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta má za sebou vynikající halovou sezonu, kdy překonávala osobní rekordy jak na běžícím pásu. Štěpánka má rovněž lídrovské double a sice mezi juniorkami kraluje časem 7,73 s jak na šedesátce, tak časem 24,79 s na dvoustovce !!! A 19 letá juniorka se už výrazně prosazuje i mezi ženami. Na dvoustovce jí patří 4. pozice, na šedesátce, byla letos v zimě 6.nejrychlejší Moravankou. Svou výbornou sezonu stvrdila Štěpánka i na čtyřstovce, která je pro ni stále ještě doplňkem, když mezi juniorkami jí za čas 57,47 patří 3. pozice a mezi ženami je 8.

Tolik tedy naši lídři v mistrovských disciplínách, celkem opanujem 5 lídrovských pozic. 

MEZI NEJLEPŠÍMI TŘEMI

KATEŘINA VÁVROVÁ  60 m ženy 2. místo, 200 m ženy 3. místo

Katce Vávrové se obtížný přechod z juniorské do ženské kategorie vydařil a mohlo být ještě lépe, kdyby z důvodu nemoci neměla dvoutýdenní tréninkový výpadek. Na šedesátce dosáhla času 7,62 s a přemožitelku našla jen ve své oddílové kolegyni, zkušenější Janě Slaninové. Na dvoustovce si moravská děvčata rozdělila pořadí stejně jako na MČR, kde všechny 3 braly medaile cv pořadí Symerká 23,81 , Slaninová 23,96 s Vávrová 24,39 s....Mne osobně jako trenéra, samozřejmě nesmírně těší, že členové naší skupiny nezůstávají jen mládežnickými hvězdičkami. Vždyť coby žákyně zaostala v roce 2013 Kačka jen 2 setiny za národním rekordem, své jmenovkyně Kačky Čechové a Zdeněk Stromšík dokonce je dodnes českým žákovským halovým  rekordmanem na šedesátce. Stejně jako v jeho případě ,se Kateřina už začíná prosazovat mezi dospělými a letošní halový bronz z MČR je toho nejlepším důkazem...

DAVID CÉSAR - 400 m muži 3. místo

To David už se mezi dospěláky pořádně zabydlel a i když trénuje v mnohem těžších podmínkách než ostaní členové skupiny, s nástrahami zejména počasí v zimních měsících si dokáže poradit. Letos si vylepšil halový osobní rekord na 48,83 s a to mu mezi moravskými muži, kterým dominuje časem 48,42 s Martin Tuček vyneslo 3. místo. David se svým somatotypem rozhodně nebude nikdy halovým specialistou o to víc vylepšení osobního rekordu potěšilo jeho i mne a je výborným odrazovým můstkem pro sezonu letní.

VLČATA V TOP 10

ADRIANA FORNŮSKOVÁ  60 m dorostenky  8. místo, 200 m dorostenky 5. místo

3 týdenní tréninkový výpadek přibrzdil Ádu Fornůskovou, ale i tak se i ona dokázala mezi dorostenkami prosadit. Na podzim narozená dorostenka - prvoročačka vybojovala na MČR výborné 10 místo a osobní halový rekord 8,01 ji zařadil na 8. místo dorostensckých moravských tabulek. Na dvoustovce jí dokonce patří za čas 26,35 místo 5. !! V tuto chvíli už je Áda zase zdravá jako ryba a tréninkové ukazatele, kdy při startech z poloh pěkně prohání své starší kamarádky ze skupiny, dávají tušit, že se na jaro máme na co těšit. :)

TEREZA SKLENÁŘOVÁ  150 m 8. místo, dálka 10. místo

Terezka, která trénuje stejně jako Áda ve ztížených podmínkách a do Ostravy za mnou na trénink přijíždějií jen 1 x týdně, mile překvapila bezvadným časem 19,65 s na stopadesátce a konečně, alespoň částečně naplnila své předpoklady v dálce, když se přehoupla přes 5 metrovou hranici na zatím 516 cm. Stejně jako Adrianka i Terezka bude od 1. dubna oblékat modročervenobílý, vítkovický dres a nová oddílová příslušnost bude pro ni jistě novým a velkým impulsem její slibně rozvíjející se , zatím krátké atletické kariéry :)

HALOVOU MORAVSKOU ROČENKU NAJDETE: ZDE

J.V. 28.3.2018

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved