Áda s Honzou nepostradatelnými oporami vítkovických celků !!!

Za úmorného vedra se na samotném moravském jihu- v Břeclavi, konalo 2. kolo moravského "gigantu" družstev. Áda s Honzou , kteří zastoupili nepřítomné Majku se Štěpánkou si vedli výborně a oba patřili k největším oporám vítkovického týmu. Vlčí smečka tentokrát odjela do Břeclavi v oslabení. Majka ŠIMLOVIČOVÁ odcestovala s týmem AK Dubnica nad Váhom do anglického Birminghamu, kde se koná Evropské finále družstev skupiny A, Štěpánka KOLÁŘOVÁ skládala v Olomouci přijímací zkoušky na vysokou školu. Adriana s Honzou je ale skvěle zastoupili...

Honzíkovo double....

Hezkými výkony se v Břeclavi prezentoval Honza VÁCHA. Škoda jen, že jeho výkony nepodpořil vítr, který na stovce vál téměř s nulovou podporou (+0,1 m/s) a na dvojnásobné distanci dokonce mírně proti směru běhu (-0,4 m/s). Na rozpáleném oválu Honza na stovce zvítězil v hezkém čase 10,99 s , když i druhé místo obsadil další vítkovický závodník Jakub Bystroň, který doběhl do cíle o 8 setin sekundy pomaleji než Honza. Třetí místo bral za 11,08 s František Buba z Olomouce....

Hezkým projevem zaujal Honza i na dvoustovce, kde opět zvítězil a přidal dalších 11 bodů do pokladnice vítkovického týmu juniorů. Časem 22,07 s zaostal jen jednu setinu za letošním maximem a jedná se  o 4. nejrychlejší výsledek na této trati jeho dosavadní kariéry. Velmi vyrovnané a stabilizované výkony dávají tušit, že při ideálních klimatických a povětrnostních podmínkách by to Honzovi mohlo brzy uletět. Se dvěma vítězstvími a 22 body pak výrazně přispěl ke 3. místo vítkovického družstva, kterému se už ted hodně přiblížil postup do podzimního finále MČR družstev.

Skvělé Ádě odvál osobáky protivítr....

Velmi hezkými výkony se prezentovala i Adrianka FRONŮSKOVÁ. Ta už si pomalu zvyká, že opravdu patří mezi DOROSTENKY, :),  byť by jí mnohý, pro její drobnou postavu, stále řadil mezi žákyně. Ovšem zdání klame a na podzim narozená dorostenka - prvoročačka na sprinterských tratích pořádně prohání téměř o 2 roky  starší soupeřky a nejinak tomu bylo i dnes, kdy na rozpáleném břeclavském ovále zaznamenala svůj nejlepší výsledek ve vítkovickém dresu.

Už na stovce se statečně držela olomoucké Natálky Kožuškaničové a v první polovině tratě hrála dokonce prim. Pak měla olomoucká sprinterka v závěru přece jen více sil, ale v protivětru -0,4 m/s zaostala Áda jen o jednu jedinou setinu sekundy za osobním rekordem a čas 12,69 s udělal radost mně i 15 leté atletce. Celkově Ádě v silně obsazené disciplíně patřilo 3. místo a cenných 8 bodů pro družstvo !!!

Ještě více se mi Áda líbila na dvoustovce, kde opět narazila na Natálii Kožuškaničovou.Po skvělě vyběhnuté zatáčce, kdy Adrianka dokonce  vedla,  se zakousla do Natálky a dívka s osobním rekordem 25,16 byla v cíli jen o 29 setin rychleji než mladá vlčice. Naděje na mimořádný výsledek pak zmařil poměrně silný protivítr (-1,0 m/s) , který samozřejmě více hendikepoval naši závodnici, ale i tak čas 26,04 s je na začátek sezóny výborný a 2. místo a 9 bodový zisk též. Není bez zajímavosti, že s tímto výsledkem by Adrianka obsadila druhé místo i mezi juniorkami (!!), kterým dominovala slovenská juniorská reprezentantka Patrícia Garčárová časem o pouhé 3 desetiny rychlejším než zaznamenala dnes Áda. 

Na jaře z moravského Slovácka přestupšivší nejmladší členka družstva dorostenek, pak se 17 body výrazně přispěla k suverénímu vítězství ambiciozního týmu  z Vítkovic !!!

J.V. 26.5.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved