Hrrr na Tábor !!!

Ještě ani nedozněly finské dozvuky z juniorkého šampionátu vTampere a atletický kolotoč jede dál... Zatímco Adamité, nejznámnější česká sekta z období husitských válek, byli hejtmanem Žižkou z Tábora vyhnáni, my jsme byli naopak pořadateli do  hezkého jihočeského města na řece Lužnici pozváni.... A zdaleka nejsme sami. Mimo Zdeňka STROMŠÍKA a Kateřiny VÁVROVÉ se na stadionu u Jordánu představí celá česká atletická špička a také soupeři ze zahraničí. Nás samozřejmě zajímají zejména sprinterské disciplíny a tam se mají diváci, kteří tradičně Velkou cenu navštěvují ve hojném počtu, opravdu na co těšit.

V běhu na 100 m je ke startu přihlášen fenomenální rychlík ze Slovenska Ján Volko, který se pyšní osobním rekordem 10,13 s. Zdeněk v přímém souboji "face to face" letos pod širým nebem s populárním Johnym, běžel dvakrát.  dvou případech, v rakouskem Sankt Poeltenu i při druhém kole EL dokázal Zdeněk  Janka porazit, při prvním kole EL na Julisce byl úspěšnější svěřenec Nadi Juričekové Bendové. Není pochyb, že jejich dnešní souboj, tedy  nejrychlejšího Slováka a Čecha současnosti bude ozdobou táborského mítinku. 

Jejich plánům na vítězství jistě bude chtít učinit přítrž trojice Kanaďanů Sam Effiah (PB 10,23) André Ford Azonwana (PB 10,35) a Brandon Rodney (10,51), velmi vážně se  musí počítat i s Adamem Jammehem z Ghany , který umí dvoustovku za vynikajicích 20,36. V loňském roce běžel stovku nejrychleji v azerbajdžánském Baku za 10,48. A zapomenout nesmím samozřejmě na českého rekordmana Honzu Velebu, který usiluje o limit ME v Berlíně i v individuální disciplíně  a letos běžel zatím nejrychleji 10,40 s... Tak to by měli být favorité dnešního atraktivního závodu, který startuje rozběhy v 17:35 hod... Zdeněk má na dráhu v Táboře ty nejlepší vzpomínky, vždyť zde v roce 2013 získal svůj první titul mezi seniory v dodnes platném české juniorském rekordu 10,32 s....

Pořadatelé slibují hezký červencový podvečer s dobrým počasím. Pokud by tomu bylo tak , jako při včerejším rozcvičením před závodem, nemohli bychom si stěžovat... :)

Katka VÁVROVÁ, která při posledních trénincích už dělala mnohem lepší dojem, než v dosavadním průběhu sezony je přihlášena ke startům na 100 a 200 m. Na Katce je zřetelně vidět, jak z ní spadla zátěž školních povinností a stres ze závěrečných zkoušek a v Táboře by ráda zaútočila alespoň na své sezónní maxima. I jí k tomu může dopomoci kvalitní, zejména česká konkurence. Na startu nechybí česká současná jednička Klára Seidlová, nebo další vynikající sprinterka z Vítkovic Jana Slaninová.. 

Na dvoustovce se prezentovala nejlepším časem Jimma Bass z Gambie, která má u svého jména zapsáno 23,20... Také Kačce se v Táboře běhá dobře, vždyť si zde v roce 2016 při MČR dospělých doběhla na dvoustovce v deštivém finále pro krásné 4. místo..

Tak držte dnes  našim zástupcům  palce !!

J.V. 18.7.2018

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved