Na ostrově i pevnině vládne spokojenost ...

Téměř kompletní Vlčí smečka se rozutekla po Španělském králoství.  Na ostrově Tenerife se na letní sezónu  pod osobním dozorem trenéra připravují Štěpánka KOLÁŘOVÁ, Majuška ŠIMLOVIČOVÁ a Zdeněk STROMŠÍK. Do španělské Tarogony společně s českým mládežnickým výběrem odcestovali naše mladé naděje Adrianka FORNŮSKOVÁ, Terezka SKLENÁŘOVÁ a Milan ŠČIBRÁNI. Doma tak zůstal jen David CÉSAR, který píše bakalářskou práci a maturant Honza VÁCHA

Na Tenerife jsme ukrojili druhý týden a před námi je volná neděle. Zatím vše běží podle předpokladů. Zdeněk, který stále ještě pracuje ve velkém objemu dokázal v rámci rychlostního tréninku běžet v absolutním bezvětří solidní třicítku letmo za 2,79 s.  Není to ještě výkon, na kterým bychom otevírali láhev šampaňského, nicméně po 2 týdnech náročných tréninků to není zlý výsledek. Navíc vše je koncipováno tak, aby forma maximální rychlosti v 1. závodní etapě  vygradovala nejdříve až na MS štafet v japonské Yokohamě, tedy až za 3 týdny….

Zato v oblasti speciální vytrvalosti si nemůžu stěžovat a na dnešní trénink si rád dnes večer připiju. Když tady v prosinci v testu SV 2 x 300 m předvedl Zdeněk časy 34,7 a 33,4 s , říkal jsem si, že se jedná o jeho životní tréninkové maximum. V adventním čase výrazně vylepšil nejlepší výsledek tohoto testu. Jen pro srovnání. Ještě v prosinci roku 2017 byl jeho nejlepší výkon, kterého dosáhl na soustředění v Jihoafrické republice 36,1-35,5 (!!) . A dnes za respektu celého stadionu, kde se připravují atleti z britské, německé, slovenské, holanské….federace předvedl Zdeněk časy 34,1 a 32,9 s !!! Tréninkový výkonnostní skok v oblasti SV za rok a půl je nejlépe demonstrován v průměru více jak 2 sekundovým zlepšením za necelý rok a půl.  Myslím, že letos můžu Zdeňka s klidným svědomím.  plnohodnotně připraveného, vypustit na dvousetmetrovou distanci. Pokud se nestane nic mimořádného máme se na co těšit….. Určitě bychom rádi překonali oddílový vítkovický rekord Lukáše Mila z roku 2008, který má hodnotu 20,89 s a také „moravský rekord“ Petra Szeteie20,74 s. A dál ??? Dál se uvidí.... :)

Zapomenout nesmím ani na přítomná děvčata. Velkou radost mi dělá Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta dělá na tréninku moc hezký dojem a dnes to jen potvrdila výkonem v běžeckém testu 500-300 m s 20 minutovým intervalem . Zatímco posledně jsem z výsledku 1:26 min a 43,3 s moc spokojený nebyl, dnes jsem zařil jak ten měsíc, který včera dosáhl úplňku. Štěpánka přesně dodržela mé instrukce a po výrazně lepší pětistovce za 1:20,3 předvedla třístovku za 40,8 s !!!  I ona může s klidným a sebevědomým pocitem vstoupit počátkem května do sezóny a já se na její výsledky moc těším.

A do třetice mi udělala radost Majka ŠIMLOVIČOVÁ. Tu sice stále trápí bolavá klenba levé nohy a často musíme tréninkové dávky výrazně redukovat, ale už jsme se v tom trochu naučili oba orientovat a víme, kdy ubrat a kdy můžeme zase přidat. Do ideálu to má sice daleko, ale tak už to někdy v atletice chodí. Tak jak tak rychlonohá blondýna z Horky na Váhom, dnes mohla absolovovat trénink v tretrách a se dvěma stopadesátkami, byť s větrnou podporou za 18,6 a 18,2 s jsem neměl důvod být nespokojený. Právě naopak …

Pozitivní zprávy přicházejí i ze španělské Taragony od nejmladších vlčat a i když s nimi nemůžu bohužel být osobně, vím, že to zvládnou. Se všemi , jsem v pravidelném kontaktu a myslím, že se jim ve Španělsku líbí a že jsou spokojeni. Jejjich soustředění končí v úterý a pak už se vydají na trochu náročnou cestu autobusem domů. Po volnějším odpočinkovém týdnu, by měli již 1.5. vstoupit tradičně v Přerově do atletické sezony, která už klepe na dveře.

20.4.2019 Z Tenerife J.V.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved