Druhý týden přípravy na Tenerife začíná....

Naše soustředění na ostrově Tenerife vstoupí zítra do druhého týdne a ten se nebude příliš lišit od toho prvního.  Budeme dále pracovat na rozvíjení maximální rychlosti, všetně pilování štafetových předávek. Zdeněk STROMŠÍK i Štěpánka KOLÁŘOVÁ jsou členy reprezentačních štafetových výběrů a nácvik štafet dostal poté, co se začalo se štafetami pracovat mnohem systematyčtěji než v minulosti, zelenou. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Jen v loňském roce mužský kvartet postoupil na ME v Berlíně do finále a juniorský výběr na MS v Tampere vybojoval fantastické 5. místo.  Na loňské úspěchy by čeští  sprinteři a sprinterky chtěli navázat i v letošním roce.

Při troše dobré vůle se nácvik dá skloubit i s individálními tréninkovými cíly, které jsou ve finišující přípravě pochopitelně náročné.  V prvním týdnu nás trochu vystrašil hodně plný stadion. Na stadionu se pohybovaly početné britské i polské výběry, ale s atlety- profesionály se dá ještě domluvit i když musíte být neustále ve střehu, aby nedošlo na dráze ke kolizi. Problém jsou ale tzv."hobíci" . Stadion na Tenerife je veřejný a tak sem může přijít opravdu téměř každý. Na dráze se pak pohybují obskurní postavy , kteří klušou želvím tempem vedle sebe v 1., 2, i 3. dráze, běhají v protisměru, nejlépe s nějakým pytlovým vakem na zádech, ten v půlce rovinky odhodí a zaačnou zničehonic klikovat,  atd., atd. Na ovále se tedy  moc chovat neumějí a tak je to někdy trochu o nervy..... Ale zatím jsme všechno zvládli, aniž bych musel dělat výraznější redukce připraveného tréninkového plánu.

A jak vlastně vypadá struktura našeho týdenního plánu ? V pondělí začínáme posilovnou,  odpoledne jsou na programu násobné odrazy, úterní dopoledne patří tréniku rychlosti, včetně nácviku předávek, odpoledne lehká tempa, středa patří rychlostní, nebo i speciální vytrvalosti s  následným odpoledním zaslouženým volnem a pak se celý cyklus zopakuje. Čtvrtek - posilovna odrazy, pátek rychlost, tempa a v sobotu čeká na svěřence obávaný trenínk sprinterské,nebo chcete li speciální vytrvalosti... Sobotní odpoledne a sváteční neděle je vyčleněna odpočinku.

Právě v sobotu ohromil Zdeněk přítomné svými časy. Po vydařeném středečním tréninku SV 3 x 250 m se nenechal zahanbit ani v sobotu. 3 x 200 m s 10 minutovým intervalem zvládl v absolutním bezvětří za 21,6-21,4 a poslední úsek za 21,1 s . Jedná se o jeho nejlepší tréninkový výsledek v tréninku, který pravideně v půlce dubna na soustředění testujeme.  Vzhledem k plánovanému zaměření na dvoustovku v letošním roce, je to další  pozitivní signál :)

J.V. 14.4.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved