ČESKÁ SPRINTERSKÁ ŠTAFETA SKONČILA VE FINÁLE 6.!!!

Český štafetový  kvartet vysokoškoláků ve složení Vojtěch SVOBODA - Zdeněk STROMŠÍk - Vojtěch Kolarčík - Dominik Záleský si z Neapole odveze 6. místo !!! I když se bez nejmenších pochybností jedná o jednoznačný úspěch, mohlo se z nabídnuté příležitosti vytěžit víc. Ještě lepší umístění ztroskotalo na nevydařené 2. a zejména 3. předávce a tak z toho nakonec byl jen průměrný čas 40,52 s což stačilo po diskvalifikaci Ghany, právě na ono 6. místo s více jak sekundovou ztrátou za vítěznými Japonci....

Tím se uzavřelo náročné vystoupení Zdeňka STROMŠÍKA na jeho druhé a zároveň poslední Univerziádě. Ta příští, za 2 roky se bude konat v čínském Chendgu a to už bude Zdeňkovi 26 let a startovat se studenty už oci nebude....Letos ač na italský jih odjížděl s propuklou virózou, absoloval v průběhu 5 dnů 7 veskrze úspěšných startů. 12. místo na stovce ve velmi silné  konkurenci, kdy třicítka sprinterů z celého světa uměla 10,30 s a lépe, skvělé a nečekané finálové 8. místo na dvoustovce s bonusem osobního rekordu a na závěr finálové 6. místo štafety je dalším pozitivním zářezem v letošní náročné sezóně. 

Po HME v Glasgow, kde Zdeněk vybojoval semifinále, 10. místě štafety v japonské Jokohamě, skvělém vystoupení na Evropském hry v Minsku, kde Zdeněk získal  2 vítězstvími a jedním druhým místem pro české družstvo 34 z 36 možných bodů a také pořádnou bodovou nálož do světového žebříčku, byla Světová univerziáda už jeho 4. letošním vrcholem.

Letos jsme také opravdu hodně "obětovali" úspěchu štafety, která podvakráte překonala nejstarší národní rekord a stále ještě bojuje o nominaci na MS v Dauhá. Příští zastávkou bude 3.srpna švýcarský Bern a posléze Superliga v polské Bydhošti, takže opět "nepřitrénujeme". Už jsme se s tím ale smířili.  Kvadratura kruhu se řešit nedá a tak od Jokohamy jen závodíme bez možnosti oživit tréninkové dávky. Pro nás nový a neznámý model, přesto věříme, že bude úspěšný...

A jaký je Zdeňkův nejbližší program ? Bohužel po závodní náloži v Itálii musíme vynechat VC Tábora, odkud si Zdeněk v minulosti odvezl dva národní rekordy (v roce 2013 juniorský-10,32 s a vloni i seniorský 10,16 s) a maximálně precizně se připravit na důležité MČR v Brně, kde by měl Zdeněk startovat v běhu na 100 m a poprvé i na dvoustovce.  Na ten závod se oba moc těšíme, věříme, že konečně na superrychlém brněnském mondu, kde vloni Zdeněk s nedovolenou větrnou podporou běžel 10,11 s bude přát počasí i povětrnostní podmínky a  Zdeněk ze svých letošních SB (10,30 s a 21,06 s)  ještě pořádnou porci setinek ukrojí :)

Z Neapole J.V. 14.7.2019

 

 

 

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved