Včerejší trénink Veroniky Milotové byl jedním nenáročnějších, které budeme v rámci našeho soustředění v Lloret absolvovat a dnes následovala odměna ve formě výletu do Barcelony.

 

Nejlepší výsledek čtvrtkařského testu Veroniky Milotové..

Čvrtkařský test 2 x 200 s pauzou dvě minuty jsme již v minulosti dvakrát absolvovali. Naposledy v při prosincovém soustředění v Jižní Africe. Ještě nikdy jsme se však k tomuto testu nepřistoupili s takovým množstvím kvalitní práce v rámci přípravy. Vše jsme zahájili v ve Vysokých Tatrách, poté následoval opravdu výborný měsíc v Jižní Africe v Potchefroomu - místu atletice zaslíbeném. Bohužel zimní sezonu neukončilo Mistrovství republiky ale angína...

Hned po uzdravení, jsme ovšem zahájili doposud nepřerušenou přípravu bohatou na tempa, rychlost a v poslední době i specku a rychlostní vytrvalost....
Zatím vše vychází a tak jsme byl na výsledek zvědav. Upřímně, čekal jsme vylepšení nejlepšího výkonu, ovšem výsledný průměr časů: 26,4 s mne velmi příjemně překvapil. Je všeobecně známo, že medaile, nominace a vítězství se neudělují za tréninkové výkony. Ovšem tyto mohou alespoň - jak by řekl Cimrman, alespoň naznačovat.

Výlet do Barcelony byl za odměnu....

Každopádně po včerejším náročném dni a předcházejícíh dnech soustředění, jsme si dnes s Veronikou a jejími kolegyněmi z tréninkové skupiny pro toto soustředění - Natálií Tiplicovou a Hanou Bumbálkovou a Honzou Váchou - členem Atletiky s radostí, dopřáli celodenní odpočinek spojený s výletem do blízké Barcelony.
Katalánské hlavní město, které se skví velkým množstvím památek, nádherných budov, přístavištěm, mořem a nepřeberným množstvím dalších lákadel nás přivítalo krásným počasím a tak jsme za slunečného dne vyrazili obhlédnout alespoň nepatrnou část těchto cílů.

Vzhledem k tomu, že Veronika studuje stavební průmyslovku a její budoucností by mohla být architektura, využili jsme příležitosti k jejímu vzdělávání a poznávání nesmazatelné stopy význačného umělce a architekta Antonia Gaudího. Nemohli jsme tedy začít jinde než u světoznámé stavby Sagrada Família.
Následovaly další stavby, památky a také přístavní nákupní centrum u mořského akvária. Seznámili jsme se panem Kolumbem, který nám ukázal cestu do Nového světa. Ve starém světě jsme zase mohli okukovat a nakupovat ve starosvětské ulici La Rambla.

Celý výlet jsme si užili. Veronika načerpala mnoho impulzů do své další životní etapy a myslím, že do Lloret jsme se vraceli spokojeni a těšíce se na další tréninky, které nás ještě do odjezdu čekají.

Verča si například v úterý otestuje svoji neoblíbenou kombinaci 3 x 250 s pauzou 10 minut.
Soustředění ukončíme naším odletem ve středu 25.4. a pak se již pomalu začneme poohlížet po prvních startech.

Věřím, že i další jablonečtí andílci, kteří zůstali doma, jsou zdraví a schopni odtrénovat to co jim pomocí internetu zasílám. Těším se na shledání s nimi a brzy se ukáže jak se nám příprava vydařila. 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved