Cesta do Jokohamy otevřená....

 Předsednictvo ČAS schválilo na svém zasedání nominaci na mistrovství štafet, které se v letošním roce koná počátkem května  v Jokohamě.  Mezi nominovanými nechybí jméno Zdeňka Stromšíka, kterého na "ostrov vycházejícího slunce" doprovodí i jeho trenér. Mužská štafeta si vybojovala účast mezi 24 nejlepších štafetových kvartetů světa v loňském roce. Téměř při každém startu atakovala sprinterská štafeta nejstarší,  36 let starý národní rekord, nakonec za ním zaostala o pouhých 12 setin, když na ME v Berlíně se kvartetu STROMŠÍK - Veleba - Jirka - Maslák podařilo postoupit časem 38,94 s do 8 členného finále. Potřebný  standart IAAF k  k  nominaci do Japonska byl ještě o 16 setin mírnější.

Předchozí 3 ročníky se konaly v dvouletém intervalu v bahamském Nassau, letošní ročník vystřídala karibský  ostrov z finančních příčin, japonská Jokohama.  Precizní Japonci se jistě zhostí světové akce na výbornou a proč to skrývat, i pro nás osobně se jedná o velmi atraktivní destinaci. Samotným závodům, které se konají 11.-12. května, tedy v tuto chvíli, přesně za 39 dnů, bude předcházet ještě aklimatizační kemp ve sportovním centru v Kochi. Odtud se přesune česká výprava 9. května do dějiště štafetového mistrovství světa. 

Letošní ročník je současně kvalifikační  závodem říjnového MS v Dauhá. Do hlavního města Kataru odcestuje 10 nejlepších týmů. Z Kataru pak vede cesta pro ty nejlepší na Olympijské hry, které se konají příští rok v Tokiu. Motivace je tedy jasná, v Japonsku  uspět a pokusit se o co nejlepší výsledek. Bude to velmi těžké , vždyť stejně svědomitě jako český reprezentační výběr přistupují l letošnímu ročníku i ostatní štafetové týmy. Nicméně ten český, v loňském roce prokázal, že se velkých atletických jmen  neleká a proč by se jim nemohlo podařit něco, co se  v loňském roce podařilo juniorům na MS v Tampere. Ti  ve světovém finále obsadili neskutečné 5. místo a na to by si před odletem asi vsadil málokdo!!! Zázraky se dějí, tak si přejme ať se českým sprinterům vydaří  i 3 týdenní příprava na Tenerife, kam odlétají již  toto pondělí. 26.4. před půlnocí budou všichni na chvíli doma, ale už 30.4. nabereme směr JAPONSKO !!!

J.V. 2.4.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved