ZDENĚK STROMŠÍK NOMINOVÁN NA ME DO BERLÍNA !!!!

Předsednictvo ČAS schválilo včera nominaci českého atletického týmu pro mistrovství Evropy v Berlíně. Mezi 49 nominovanými nechybí jméno ZDEŇKA STROMŠÍKA a do hlavního města Německa jej doprovodí i jeho trenér.

Čerstvý český rekordman byl nominován k běhu na 100 m i jako člen štafety 4 x 100 m a samozřejmě by se v Berlíně rád představil v co nejoptimálnější formě. Na evropském kolbišti se mu zatím vedlo nejlépe v roce 2013, kdy na juniorském ME v italském Rieti doběhl ve finále na 4, místě, což je v běhu na 100 m na mistrovstvích Evropy nejlepší český mužský výsledek, na což se tak trochu zapomíná. Co se nepovedlo o několik setinek v individuální disciplíně to přišlo o 2 roky později  se štafetou v Tallinu, kde se konalo ME do 22 let a český kvatet ve složení Kadlec-Desenský-Jirka -STROMŠÍK vybojoval úžasné stříbrné medaile. Navázat alespoň částečně na evropském kolbišti v Berlíně na tyto úspěchy je také náš primární cíl se kterým ne ME odjíždíme.

Poslední dny před odjezdem na evropský šampionát se Zdeněk připravuje v Uherském Hradišti a na rozpálené dráze dělá fantastický dojem. Forma jej tedy neopouští a tak by to mělo zůstat až do pondělí, kdy na Olympijském stadionu zaklekne do bloků. Zítra tedy ve středu nás čeká už jen krátký trénink rychlostní vytrvalosti, ve čtvrtek pak cesta do Prahy s nezbytným fasováním a v pátek dopoledne se ještě jednou sejde v pražské Stromovce reprezentační štafeta k poslednímu nácviku před sobotním odjezdem české výpravy, která se tentokrát přesune do dějiště šampionátu vlakovým speciálem. 

Jinak poslední výkony Zdeňka stále budí pozornost mnoha médií, my jsme ale všechny ty zajímavé nabídky k rozhovovorům s velkým díkem přesunuli až do dnů  po našem návratu z ME. Teď už se chceme plně koncentrovat na evropský šampionát, který začíná už za 6 dnů !!!

Pro ty co neměli možnost shlédnou Zdeňkovo televizní interwiev, přinášíme alespoň záznam jeho sympatického vystoupení na našem webu: 

Rozhovor Zdeňka

J.V.31.7.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved