Nejlepší závodnicí Liazu byla v prvním kole Veronika Milotová.

Po závodech v minulém týdnu na Strahově, kdy s námi hrubě nespolupracoval vítr, jsme dnes odjížděli do Kolína na první ligu s příznivou předpovědí. Ta se nakonec vyplnila a počasí bylo k atletickým soutěžím téměř ideální. Veronika měla dnes v plánu 400 a 200 metrů, to vše doplněné štafetou 4x100.

Porce to byla pořádná, ale jak znám Veroniku, ta se jen tak něčeho nezalekne a když se pro něco odhodlá jde tvrdě za svým cílem.
Start na 400 byl připraven na 12:30 a tak jsme měli dosti času na přípravu. Se svým novým osobním rekordem byla Veronika zařazena do prvního běhu do třetí dráhy. Nad sebou měla v páté dráze Annu Kozlovou, závodnici se kterou se Verča utkává již od svých žákovských let. Je to závodnice, která má osobní rekord na 400 m 56,85 s z letošní zimní halové sezony. Ve čtvrté dráze pak měla Veronika nad sebou Janu Novosadovou s osobním rekordem 55,84.

START..... Verča vyrazila první stovku poněkud opatrněji než při osobním rekordu v minulém týdnu. Na protilehlé rovince opět zrychlila a probíhala první dvouustovku za 26,4. Ve druhé zatáčce Veronika tvrdě zaútočila na Annu Kozlovou a pomalu se dostávala na její úroveň. Na metě 300 metrů se již Verča dostávala pomalu před Aničku a na cílové rovince již svůj náskok velkou bojovností uhájila. Výsledný čas ?? Nový osobní rekord 56,98 s !

Poprvé pod 57 vteřin a poprvé vítězka kola první ligy ! Musím říci, že po doběhu byla Veronika docela zdemolovaná boj o vítězství jí dal docela zabrat.

Ovšem vítězná únava v sobě vždy nese velkou schopnost regenerace. A tak byla za hodinu a půl Verča již plně soustředěna na start dvoustovky. Opět ve třetí dráze nad sebou ve čtvrté Kateřinu Černou z Liberce a v páté Adélu Novotnou z domovského klubu LIAZ. Verča po startu opět vypálila s velkou dávkou odhodlání uspět co nejlépe. Skvělým během doběhkla na třetím místě v třetím nejlepším čase kariéry 25,51 s. Třetí místo v první lize a další body pro družstvo byly jisté.

Nakonec zde byla štafeta na 4x400 metrů ve složení Veronika Milotová, Natálie Kopecká, náš andílek - Barunka Bradová a Barča Hůlková. Předávky byly sice ještě trošku kostrbaté, přesto však všechna děvčata předvedla velmi dobrý výkon. Výsledný čas 48,57 znamenal další - již druhé vítězství Veroniky a její štafety.

Konečná bilance Veroniky tak dnes je přímo skvělá: Nejlepší závodnice TJ LIAZ se ziskem 21,75 bodů ! Nejlepší osobní výkon na 400 metrů 56,98 a třetí nejlepší výkon na dvoustovce 25,51.
Verča se dnes ukázala jako velká závodnice s velkým srdcem, která se jen tak něčeho nezalekne a žádné potíže ji neodradí od skvělého výkonu !

Za zmínku stojí ještě skutečnost, že od dnešního dne má TJ LIAZ doslova čtvrtkařské dorostenecké komando. Ve druhém běhu totiž dosáhly skvělého výkonu Barbora Hůlková - 57,35 , Natálie Kopecká 57,65 a Kateřina Šmilauerová 57,72. Něco takového tady již dlouho nebylo a vzhledem ke štafetě 4x400 na Mistrovství republiky to může hodně znamenat.

Dalšími andílky na startu prvního kola první ligy byli Vojta Truhlář , Barča Bradová a Klárka Hercíková. Vojta bodoval v trojskoku šestým místem výkonem 13,51. Barunka Bradová byla velmi platnou členkou vítězné štafety. Klárka zabodovala ve skoku o tyči osmým místem výkonem 272 cm.

Veronika dosáhla zatím nejlepšího výsledku v první lize ve své kariéře a já věřím, že to pro ni bude povzbuzením do další sezony. Limit je na dohled tak pojďme o něj zabojovat !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved