Při přeborech Prahy pokračovala Veronika ve výborných výkonech, a při prvním startu na 400 metrů si vylepšila osobní rekord na hezkých 57,26 s.

Po vydařeném úterním vstupu do sezóny jsem se rozhodl, že o víkendu využijeme slušného počasí a budeme startovat mimo soutěž při přeborech Prahy. Tyto závody jsou známy svou kvalitou a mnohdy se na startech jednotlivých disciplín sejde velmi zajímavá konkurence. A tak jsme místo tréninku vyrazili do Prahy.

V sobotu jsme měli na plánu první start na 400 metrů v této sezoně.

Již od nastoupení do auta jsem na Veronice viděl, že její nervy jsou napjaty a soustředěnost společně s nervozitou jí koukala z očí. Zamyšlený výraz a mírně nervózní úsměv dávaly najevo, že Veronika bere svůj start na čtvrtce velmi vážně. Po nemoci, která jí neumožnila start na MČR v hale, ji velmi záleželo aby potvrdila, že je připravena velmi dobře a chce bojovat o ty nejvyšší mety. Musím se přiznat, že i já jsem trpěl značnou nervozitou a tak jsme jako dva nervíci dorazil na stadion Přátelství.

Tento stadion, kdysi rozcvičovací, se po zbourání tribun stal hlavním stadionem na Strahově s tím, že rozcvičovacím stadionem se stal stadion Evžena Rošického. Ano ten na němž se svého času konalo poměrně slavné Mistrovství Evropy v atletice. Nu, časy se mění a stadiony s nimi...
Čili, dorazili jsme na stadion, jehož současné indiánské jméno by mohlo znít: "Tam kde fouká vítr"..

Veronika se větrem volně se prohánějícím po planině nenechala zviklat a odebrala se rozcvičit. Musím říci, že jak při rozcvičce, tak při následující abecedě a rovinkách se mi Veroniky projev velmi líbil. Následovala krátká příprava ke startu zjištění rozběhu a dráhy... První rozběh a šestá dráha. Vzhledem k tomu, že člověk nemá nikoho před sebou znamená to, že se musí spolehnout pouze na sebe s odhadem tempa.

Veronika měla za úkol vyběhnout první dvoustovku za cca 26,5. Toto splnila nadmíru a běžela ještě trošku rychleji. Ve čtvrté dráze jí za zády startovala výborná bývalá liazačka Míša Bičianová. Tato jednadvacetiletá závodnice USK Praha - členka skupiny Rychlý holky trenérky Martiny Blažkové mohla těžit z velmi dobře nasazeného tempa Veroniky. V zatáčce cca 150 metrů před cílem se Míša do Veroniky pustila a začal poměrně vyrovnaný souboj o vedení, který oběma děvčatům vydržel až do konce. Veronika v něm nakonec Míše podlehla o necelých 8 desetinek.

V cílové rovince se pak projevilo již dříve uvedené indiánské jméno stadionu. Veronice i Míše se do cesty postavila větrná zeď se kterou musely bojovat až do cíle. Vítr byl sice čtvrtkařský avšak silný a nemilosrdný.
Přesto výsledek Veroniky 57,26 je novým osobním rekordem. Prohrála v rozběhu pouze s Míšou jejíž osobní rekord je 55,86 a druhé místo v rozběhu za takto výbornou závodnicí a navíc v osobním rekordu nás může jen a jen těšit.
Novým osobákem jsme tedy odstartovali čtvrtkařskou část sezóny a zítra se Veronika postaví na start své oblíbené trati na 200 metrů.

Zde by jistě chtěla atakovat, když ne hranici 25 vteřin, tak alespoň osobní rekord 25,32.

Věřím, že její ambice pro zítřek jsou opostatněné a již se na její start zítra v poledne těším.

Takže Veroniko - Go !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved