Krajský přebor dospělých se na domácí půdě vydařil Barunce Bradové.

Po docela nadějných tréninkových výkonech z tohoto horkého týdne jsem tušil, že by Barča Bradová mohla v sobotu atakovat svá osobní maxima.
Po rozběhu na stovce, kde si zaběhla své sezónní maximum 13,24 se Barča velmi těšila na finále, neboť ví, že druhý pokus mívá mnohdy lepší. A také tomu tak bylo, i přes vnější osmou dráhu se Barča udržela v plné koncentraci a velmi hezkým během dokázala vytvořit nový osobní rekord 13,08 s. Vítr spolupracoval a tak povolená podpora 1,2 m/s byla v pořádku. Po dlouhé době vykouzil podaný výkon Barunce úsměv na tváři. Také já jsem měl z výsledku radost a těšil jsem se na dvoustovku.
Také zde ukázala Barča zlepšující se formu a nakonec zaostala za svým osobním maximem pouze 6 setin. přesto je čas Barči 27,46 uspokující a Barunka byla nadmíru spokojená.

Vytouženou zlatou medaili si Barča nakonec vybojovala společně s Veronikou Milotovou, Klárkou Hercíkovou a Natálkou Kopeckou ve štafetě na 4 x 100 m. Takže bilance jeden osobní rekord, jeden druhý nejlepší výkon kariéry a titul krajské přebornice je nanejvýš uspokojující.

Tak trošku povinné vítězství Veroniky na čtvrtce...

Verča Milotová dnes nastupovala do závodu s ambicemi n a dobrý čas. Bohužel ambice se rozplynuly prakticky již po první stovce a na dvoustovce za 28 vteřin již byl zřejmé, že vynikajícího času se dnes nepodaří dosáhnout. Verunka dnes zvítězila va čase 57,83. Vyzkoušela si dnes taktiku zrychlit z pomalejšího začátku. Ukázalo se, že takto pomalý začátek k super výkonu nepovede a tak nám nezbývá než se v klidu připravit na další čtvrtkový pokus. Náladu se Verča spravila společně Barčou, Klárkou a Natálkou Kopeckou při štafetě. Tady si pověsila na krk druhou přebornickou zlatou medaili.

Klárka Hercíková podruhé v životě v dálce přes pět metrů

Klárka Hercíková mně potěšila v soutěži dálkařek. Podruhé v životě a poprvé po operaci kolena skočila přes pět metrů. Škoda jen, že nám nevyšly všechny rozběhy jako ty zpočátku soutěže. S nedošlapy skákala Klárka výrazně přes 5 metrů - jistě kolem 530. Výsledný výkon 505 cm může přesto Klárku i mně velice těšit, neboť po operativním zásahu do kolene v zimě jsme vůbec netušili jak to se skákáním vůbec bude. Zdá se však, že dnes je již vše v pořádku a brzy se těším na velmi výrazný posun osobního skokanského maxima.

Nyní se připravíme na další závody v příštím týdnu. Zdá se, že forma se postupně ukazuje a tak se těším na další výkony.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved