Terezka se v Šamoríně kousek od velké radosti...

 Na největším atletickém slovenském mítinku jsme po ukončení sezony Zdeňka Stromšíka měli přece jen svého zástupce. Na poslední chvíli byla do hlavního programu nominována Tereza SKLENÁŘOVÁ.

Nejslavnější slovenský atletický mítink se i letos konal v nádherném komplexu X bionic v Šamoríně a 17 letá Tereza tak poprvé zažila neopakovatelnou atmosféru velkého mezinárodního atletického mítinku.  V hlavním programu nastoupila do dálkařského sektoru s takovými hvezdami jakými jsou například Běloruska Nastassia Mironchyk Ivanova, která se pyšní osobákem 708 cm, nebo vynikající a všestranná slovenská atletka Lucia Vadlejch.

Tereza se velkých jmen ani zaplněné hlavní tribuny nezalekla a hned v prvním pokusu předvedla hodně dlouhý skok, bohužel s malým přešlapem. Druhý pokus byl opět neplatný a teprve ve 3. pojistila 560 centimetry. Dalece nejdelší byl ale pokus 5. kdy cca 4 cm přešlap ji zabránil v ohromné radosti z nového osobního rekordu, který zcela zaručeně začínal šestkou. Skok to byl dlouhý, předlouhý........ Není to letos poprvé co Tereza předvedla takhle dlouhý skok.... Snad ve zbývajících 3 závodech, bude mít Terezka ještě příležitost k pokoření hranice, kterou už při tréninku i závodě několikrát zdolala. V závodě bohužel vždy s malým přešlapem, ale jednou se to už zkrátka povést musí....

Šestý pokus už pak byl zase opatrnější a Terka rovněž už moc chtěla, ale i tak  zapsala nejdelší pokus včerejšího dne 571 cm. 

Včerejší závod byl rovněž, ale i vynikající zkušeností, mladá "vlčice" získala závodní ostruhy v mezinárodní konkurenci a ty jistě zúročí ve své další atletické kariéře.

J.V. 12.9.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved