Páťa se prostě rozhodla skončit...

Nebudu se zde loučit statistickou záplavou dosažených výkonů, rekordů a bodů.... pojmu to trošku jinak....

Když jsem na jaře v roce 2013 oslovil na základě doporučení učitele pana Hlaváčka drobnou dívku Patricii Janů ani jsem moc netušil co z naší spolupráce vůbec může vyplynout.
Dívka, která se prezentovala velmi obstojným kotníkem, nevelikou rychlostí, dobrou obratností a pohybovým nadáním mně zaujala právě pro svůj kotník.

Netrvalo to dlouho a velmi přirozeně ze začlenila do skupiny andílků. Začali jsme se věnovat hlavně překážkám ke kterým jevila také celkem solidní vlohy a já věřil, že je to ppro ni velmi dobrý základ pro další atletický vývoj.
Bohužel hned na podzim dalšího roku, kdy už zvládala překy velmi dobře si při Mistrovství republiky družstev žákyň přivodila komplikovanou zlomeninu kotníku, která si vyžádala operaci včetně aplikace zpevňujícíh železných armatur.

Nastal tak rok léčení, kdy jsem si upřímně myslel, že je po atletické kariéře. Patricie mně však téměř na rok přesně od svého zranění se zahojeným kotníkem, již bez želez, překvapila svou odhodlaností znovu začít trénovat a dosáhnout úspěchu.

Bohužel překážky už pro Páťu nebyly - blok z předchozího zranění byl příliš silný. Využili jsme tedy předpokladu odrazového nadání a rozhodli se věnovat trojskoku.
Zdálo se, že to je ta disciplína, která byla v atletice pro naši Páťu vymyšlena. Velice přirozeně pochopila rytmus této disciplíny a postupně se začala zlepšovat. Ani operovaný kotník nečinil žádné potíže a tak se zdálo, že kariéra trojskokanky se může slibně rozvinout.

Patricie se začala připravovat v posilovně, kde se projevilo její pohybové nadání a veškeré prvky zvládla s velkou bravurou a zlepšovala se měsíc od měsíce.
Zažila s námi galeje na soustředění ve Vysokých Tatrách, kdy si několikrát šáhla na dno. Nejspíše do smrti nezapomene na legendární trénik na soustředění v Uherském Hradišti - 2x250....

Bohužel se stále častěji začaly projevovat drobné , ale také závažnější zdravotní potíže. Bolest zad, bolest nohy, bolest svalu...
I přes veškeré potíže si dokázala Patricie splnit svůj velký sen nejen účastí na Mistrovství republiky, ale dokonce neskutečně překvapivou medailí v ostravské hale při Mistrovství republiky dorostenek. Stala se oporou prvoligového týmu, kde pravidelně bodovala a neváhala se vydat i při štafetě 4x400.
Následovalo ne úplně vydařené Mistrovství venku a pak opět sada zranění bolestí a nemocí.

Páťa mezitím vyrostla z dívenky ve slečnu, která má své sny a která má atletiku ráda.
Bohužel její zdraví nám neumožnilo dále se připravovat na další atletické dny. A tak se Páťa nakonec rozhodla své snažení na atletickém ovále ukončit.

Končí dívka, která se dokázala vrátit po těžkém zranění, která má velkou míru ambicí a ctižádosti. Dívka, která je chytrá a která se v životě dozajista neztratí. Rád ji kdykoliv uvidím na stadionu i kdyby se jednou rozhodla věnovat se atletice v nějaké jiné roli.

Díky Páťo za spolupráci a přeji Ti mnoho zdaru mimo atletický stadion !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved