Na Tenerife vládne spokojenost....

Poslední společný trénink obou reprezentačních štafet, žen i mužů  dopadl na jedničku, na nás čekají odpoledne už jen lehké odrazy na pláži a můžeme si balit kufry....

Když jste tak trochu extrovert a životní optimista, je těžké krotit své emoce, pokud se vydaří nejen dnešní trénink, ale i celé soustředění, které nám pomalu tady končí. S klidným svědomím mohu ale napsat, že patřilo k těm nejlepším, které jsme kdy absolovovali, od ubytování, přes stravu až po tréninkové podmínky. Za ty dva týdny jsme tady s Kačkou, Zdeňkem a Davidem udělali neskutečné množství práce a stejné penzum poctivé dřiny odvedly i reprezntační štafetové výběry, které vedou trenéři Petr Habásko a Jakub Uher. A musím říci, že vedou velmi dobře, protože takto zkonsolidované týmy, trénující  ve skvělé atmosféře jsem ještě na reprezentačních srazech neviděl a já pevně věřím, že pokud se nic nepokazí, tak se závodnici a závodnice odvděčí mimořádnými výsledky v letní sezoně.

Neméně důležité pro mne bylo, že všichni mí 3 svěřenci dělali na tréninku výborný dojem a v mnoha případech si překonávali svá tréninková maxima. Zvláště mě to těší u Zdeňka STROMŠÍKA, který jakoby bez přerušení navázal na své nejlepší výkony halové sezony, rychlostní tréninky mohl chodit bez jakkéhokoliv omezení a to je předpokladem, že i v létě, bude útočit na své osobní maxima. Teď se jen neunáhlit, zdárně dokončit tréninkovou přípravu a hlavně, nic nepokazit....

Kačka VÁVROVÁ tady předvedla několik velmi zajímavých tréninků v oblasti speciální vytrvalosti a i když první týden byla rychlostně trochu zatáhlá a koordinačně se hledala, dnes se předvedla v plné parádě a 60 m z PVS startu za 7,02 a 40 m za 4,84 mi udělala neskutečnou radost. Pro upřesnění musím dodat, že moje ruka je velmi rychlá a časy měřím až na první zášlap po výběhu.

Také David CÉSAR odtrénoval vše v nesmírné kvalitě a i on dával najevo, že na letní sezonu je připraven velmi dobře. Student stavebí fakulty, který si kompletně hradil soustředění jako samoplátce, pevně věří, stejně jako já,  že to byly dobře investované peníze.

Odjíždíme s dobrým pocitem, dobře udělané práce, ale vyhráno ještě zdaleka nemáme. Vše se musí prodat až v závodech. V atletice se na žádná "kdyby", jak víte nehraje a že by si těch kdyby, nejeden atletický trenér za svou praxi našel..... I proto se říká našemu milovanému sportovnímu odvětví - královna sportů.

Z Tenerife J.V. 26.4.2018

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved