Dnešní "specka" nadchla...

Nechce se tomu ani věřit, ale po zítřejších dvou trénincích už budeme na ostrově celý první týden. Dnes absolovovali za nádherného počasí Zdeněk s Honzou náročný trénink speciální vytrvalosti a zhostili se ho oba se ctí. Zdeněk pak předvedl nejlepší výkon tohoto typu tréninku, co kdy pamatuji a i přítomní čtvrtkři specialisté pokyvovali na stadionu uznake hlavou.

Po celý týden nás na ostrově provází nádherné počasí, včera i dnes se šplhalal ručička teploměru ke 30 C. Vůbec letos to nějak vychází, až se to bojím napsat, abych to nezakřikl. Dva týdny jsme měli excelentní počasí ve Vysokých Tatrách, první polovina listopadu v Ostravě vypadala spíše jako teplý začátek května a do vymodlené haly jsme si tak odskočili jen na pár dnů. 

I na Tenerife nám zatím počasí přeje a ostrov "věčného jara" potvrzuje svou pověst.Po úvodních lehčích trénincích už mají kluci za sebou první kvalitní posilovnu, první rychlostní trénink v tretrách a na písečné pláži Playa de las Americas  jsme absolovovali vydařený trénink odrazů za zvědavé pozornosti přihlížejících rekreantů, kteří se snaží svá těla ugrilovat do hnědočerna...

A teď k dnešnímu tréninku, kterým vždy v tuto dobu testujeme, jak se nám příprava prvních dvou měsíců povedla a na čem můžeme stavět. O naší skupině s ví, že na sprintery jsme hodně "běhaví" a tak nikoho test speciální vytrvalosti 3 x 250 m s 10 minutovým intervalem už  nepřekvapí. Ten se dnes mimmořádně povedl Zdeňkovi, i když nevyzpytatelný vítr, který se na dráze proháněl mu moc nepomáhal. Pokud foukal 40 m do zad, tak pak si třeba vybral svou daň v posledních 50 m cílové rovinky, kdy začal unavenému atletovi foukat prudce proti směru běhu. I s těmito podmínkami se kluci ale vyrovnali. Skvělým dojmem působící Zdeněk to dnes zvlásl v časech 28.8-28,5-28,1 s (!!), dobře mu sekundoval Honza, který první úsek na něj trochu přepálil 29,6, pak běžel už 30,3 a posledn 20 metrů ve třeítím úseku téměř došel.. Dlouho, předlouho se pak snažil své unavené tělo postavit na nohy. :)

Jen pro srovnání v loňském roku běžel Zdeněk ve stejnou dobu v africkém Potschefstroomu  30,0-29,3-29,9 a nejlépe pak do dnešního dne letos na jaře, rovněž na Tenerife 29,0-28,3-29,1 s .... Až mě skoro mrzí, že že v hale na soutěžích ME  už dvoustovka neběhá. Jsem si téměř jist, že by se jí Zdeněk zhostil výborně, ale to je jen utopie. Náš primární cíl pro halu je samozřejmě šedesátka a v točivých zatáčkách českých hal nebudeme při jeho rychlosti riskovat zranění, ale musím říct, že ty úvodní 2 měsíce přípravy se nám tedy letos povedly mimořádně... Tak teď na ně jen úspěšně navázat v té, pro sprintery,zcela určitě oblíběnjší části přípravy...

J.V. Tenerife 5.12.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved