"Kanáři" už jsou pohromadě....

„Kanáři“ už jsou od  pátku všichni pohromadě a společně s dalšími českými reprezentanty přiletěli na ostrov věčného jara i početný zbytek Vlčí smečky. V doprovodu mé manželky a Martina Michalského s chotí přistáli na ranveji tenerifského letiště i Štěpánka Kolářová, Adrianka Fornůsková a Terezka Sklenářová.

Mimo naší skupiny se na jižním pobřeží ostrova, které omývají vlny Severního Atlantiku připravují i skupiny Františka Ptáčníka, Jakuba Uhra, Martiny Blažkové, nebo Jiřího Kmínka. Tento týden by měla dorazit i skupina Luďka Svobody, tak nás to z České republiky bude opravdu hodně. Když jsem zmínil prvně jmenovaného trenéra Frantu Ptáčníka, tak na stadionu dochází k hezké situaci, kdy jsou na dráze přítomni dva čeští rekordmani v běhu na 100 m.

Dnes již trenér vynikající české skupiny USK Praha František Ptáčník držel český rekord na stovce časem 10.25 s dlouhých 12 let, než jej v roce 1997 o 1 setinu sekundy vylepšil Ivan Šlehobr. Letos časem 10,16 s vystřídal Zdeněk na trůnu nejrychlejšího Čecha Honzu Velebu, který Šlehobrův rekord vylepšil znovu o 1 setinu na 10,23 s před 8 lety.... Františkovi ale ještě jeden český rekord patří a je už hodně vousatý. V roce 1987 na HME zaběhl již v rozběhu stále platný rekord 6,58 s, ve finále pak bral za čas 6,61 s fantastickou bronzovou medaili !!!!! Na šedesátce tak Zdeňkovi na alespoň vyrovnání českého halového maxima pořád 2 setiny chybí..... Tak si mohl Zdeněk přímo na stadioně z očí do očí vyslechnou pár cenných rad, jak ty nicotné 2 setinky v hale  stáhnout.

Ostatně Zdeněk dělá na dráze stále vynikající dojem. O vydařeném tréninku SV 3 x 250 m jsem psal minule a neméně dobře se Zdeňkovi podařil i tréenink sobotní. Tři dvoustovky s 6 a 8 minutovým intervalem zvládl v časech 21,6-21,5-21,4 s , což je v průměru o sekundu lépe než v loňském roce. A i když se v tuto chvíli plně soustředíme zejména na halovou šedesátku s vrcholem ve skotském Glasgow, řeči i s přítomnými trenéry se logicky stáčejí i k dvoustovce a Zdeněk se tomu nebrání. Nicméně příští sezóna bude pravděpodobně hodně dlouhá a náročná a my uprostřed prosince stále nemáme bohužel jasno, jaká bude její definitivní podoba. Jedno víme ale jistě, oba si přejeme, aby byla úspěšná a končila až v říjnu

Také ostatní svěřenci dělají na dráze i v posilovně velmi dobrý dojem. Ta parta, která přiletěla až tento pátek má za sebou sice teprve 2 lehčí tréninky, ale na ostrově se rovněž výborně aklimatizovala. V neděli byl volný den a Honza Vácha s Adriankou Fornůskovou se inspirovali místními surfaři a nepohrdli možnosti naučit se něco málo z jejich řemesla a podle očitých svědků to šlo oběma napoprvé výborně, co dokládá i přiložená fotografie.

Tento týden nám opět přeje počasí a to je dobře. Co do intenzity už bude hodně náročný a my pomalu utahujeme šrouby. Vždyť halová sezóna začne již přesně za měsíc.

J.V. 10.12.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved