Zdeněk přetavil první halový start v limit HME !!!

Jako blesk vstoupil ZDENĚK STROMŠÍK do letošní halové sezóny !! Hned při svém prvním startu se mu podařilo ve finálovém běhu splnit limit ČAS opravňující jej ke startu na HME . Čas 6,69 s je jeho nejrychlejší premiérou (dosud 6,76) a naznačuje jakým směrem se může Zdeňkova výkonnost, po vyladění formy, ubírat.  Na kvalitně obsazených krajských přeborech, s hojnou zahraniční účastí, zejména atletů ze sousedního Polska jsme zílkali celkem 9 medailí, z tohoo 5 titulů krajských přeborníků :)

Hojně obsazené krajské přebory, kdy oraganizátoři napočítali více jak 1000 startů byly prvním startem Zdeňka STROMŠÍKA.  Kvalitní tréninkové ukazatele, budily oprávněně očekávání, jakým časem český rekordman do halové sezóny vstoupí. Zdeněk nezůstál očekáváním nic dlužen a mírný tlak okolí ustál s noblesou. Před dopoledním rozběhem nebylo snadné se rozcvičit v přeplněném tunelu plném závodění chtivých dorostenců, juniorů a dospělých atletů a atletek,nicméně i toto Zdeněk zvládl, když  časem 6,75 s prolétl v kvalitní konkurenci 15 setin před Polákem Kozlowskim a 18 setin před Vojtou Kolarčíkem.

Ve finále působil Zdeněk ještě nabuzenějším a dravějším dojmem a i po ne příliš povedené startovní reakci zaznamenal kvalitních 6,69 s !!! Zlepšili se i ostatní. Polák Kozlowski posunul na 6,86, před Vojtu Kolarčíka se posunul ještě další Polák Dzida 6,88 , Vojta doběhl na čtvrtém místě o 1 setinu zpět. Mužská šedesátka byla ozdobou více než kvalitně obsazených krajských přeborů !!!! VIDEO: ZDE

V tuto chvíli čas 6,69 s otévírá Zdeňkovi nejen brány do skotského Glasgow, ale posouvá jej i do čela českých průběžných tabulek a v těch evropských se Zdeňkovo jméno po včerejšku objeví na nádherném 2. místě, nicméně sezona se teprve rozbíhá a mnoho kvalitních sprinterů se na  start ještě vůbec nepostavilo. Vstup do sezony je to ale parádní a přesně podle našich představ :)

Dařilo se i ostatním členům tréninkové skupiny. Dnes bych chtěl zejména vyzvednout nejmladší členku skupiny - Terezu SKLENÁŘOVOU.  Ta sice v dálkařském sektoru předvedla 5 (!!) přešlapů, ale ten jediný platný pokus po 2 úvodních přešlapech zajistil Tereze nejen vítězství v soutěži, kterou absolovovalo  30 dorostenek, ale i opět vylepšení osobního rekordu, který má nyní hodnotu 542 cm !! A ani to by nemuselo být ještě takové terno, kdyby ty přešlapy, v prvních pokusech 1 centimetrové,  nebyly hodně, ale opravdu hodně daleko.... Až to Tereza jednou trefí, poletí neskutečně daleko. Skvělý počin, pořád ještě 15 leté atletky. Další osobní rekord přidala Terezka na dvoustovce, kterou ale běžela až příliš opatrně, i tak jí ale čas 26,66 s stačil na 2. místo v pořadí krajského přeboru.

To první se pro sebe uzmul další benjamínek naší skupiny Adrianka FORNŮSKOVÁ, která předvedla solidní běh 26,22 s. K hezkému výsledku ze dvoustovky přidala Áda ještě dobré vystoupení na 60 m, kde v rámci KP brala  časem 8,02 s 2.místo 3 setiny za Karolinou Maňasovou z Nového JIčína. Zejména na šedesátce má ale drobná Áda výrazně na víc. Bohužel se jí zatím nedaří v závodě realizovat ony dynamické raketové starty, které předvádí na tréninku. Ádriana příliš chce a to se promítá i do jejího běžeckého projevu, ale s tím si poradíme. Chce to jen uvolnit a vyzávodit a dobereme se ještě ke kvalitnějšímu výsledku.

Ze dvou osobních rekordů se těšil i Milan ŠCIBRÁNI. Ten po úterní velmi kvalitní čtyřstovce (51,24), tentokrát zvolil čistě sprinterskou kombinaci 60,200 m. Na šedesátce předvedl na něj  solidních 7,53 , na dvoustovce posunul své osobní maximum o 8 desetin a čas 23,78 s znamenal pro něj i druhé místo v rámci. Na 15 letého borce hezký počin a zejména velmi dobrý předpoklad do budoucna pro jeho hlavní disciplínu, kterou bude čtyřstovka. 

Drsnou kombinací zvolil David CÉSAR. Ten KP pojal jako kvalitní trénink a nastoupil ke své premiérové půlce a jen o hodinu později na čtyřstovce. Na půlce chtěl běžet pod 2 minuty a tento úkol nesplnil jen o 29 setin. V rámci KP skončil 3. Po krátké regeneraci nastoupil na čtvrtku, kterou s povinnosti vyhrál v čase 50, 31 a to v hale hodinu po půlce není špatný počin, příště už by to mohlo být pod 50....

Letošní premiérovou čtvrtku má za sebou i Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta byla po skvělých trénikových ukazatelích a závodní 300 m (39,93) motivována poprat se o nové osobní maximum. Bohužel byla motivována až přespříliš a překopla první polovinu tratě, kdy sice do druhého kola vbíhala s relativně velkým náskokem před zkušenou českou reprezentatkou Kateřinou Hálovou, ale na třístovce Štěpánce došlo a cíl proťala v čase 58,11 s. Tento čas sice  Štěpánce sice zajistil tutul krajské přebornice :), ale chtěli jsme malinko víc. Na dvoustovce pak svedla velmi hezký souboj o 2.  místo s členkou reprezentační štafety dospělých Luckou Domskou z USK Praha, kde nakonec byla v cíli o 11 setin dříve, ale čas 25,15 s je na úvod solidní a Štěpánku řadí v rozbíhající se sezoně na lídrovskou pozici v katgorii do 22 let a mezi českými ženami je momentálně 6.

Nejméně spokojen byl asi Honza VÁCHA. Na šedesátce sice vylepšil sezónní maximum o jednu setinu na 7,10 s , na dvoustovce sice s titulem krajského přeborníka, ale čas 22,86 s zůstává daleko za jeho možnostmi. Honza potřebuje tradičně k rozběhání trochu více času , pevně věřím, že tomu bude tak i letos a po kvalitní přípravě, předvede brzy i tomu odpovídající výledky.

J.V. 13.1.20199

 

.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved