Skvělá Štěpánka v osobáku....

Prázdninové Přebory Moravskoslezského kraje se konaly za ideálního letního počasí, jen občasné větrné poryvy, stěžovaly  sprinterům a sprinterkám jejich podmínky, zejména na hlavní rovince. Ideální přípravný závod, před hlavními starty podzimní sezóny překvapil slabou účastí. Je s podivem, že většina moravských klubů, nevyužila skvěle připraveného stadionu, s časomírou v cíli (zdaleka nebývá pravidlem) k prověření své formy před důležitými starty. Termín to byl ideální..

My jsem do bojů vyslali 3 "vlčice" Štěpánku, Katku a Adrianku. Nejvíce se si dařilo Štěpánce KOLÁŘOVÉ, která mě moc potěšila výrazným, téměř sekundovým vylepšením osobního rekordu v běhu na 400 m. Časem 56,57 s se zařadila na 5. místo českých juniorských tabulek a čím dál evidentněji se ukazuje, jakým směrem by měla kráčet Štěpánčina budoucnost. Ideální tělesné parametry, s dostatečnými rychlosními předpoklady (60 m 7,73) společně s její mírou talentu, pracovitostí, houževnatostí, ale i inteligencí jí přímo k výše uvedené specializaci předurčují. Nadále sice budeme pracovat na vylepšení maximální rychlosti, ale od příštího roku, kdy už opustí kategorii juniorek by měl  být její trénink zaměřen, řekněme na kombinaci 200 a 400 m. Ve 20 letech se už na nic čekat nemusí a sympatická Štěpánka má našlápnuto do budoucnosti víc než dobře. Včera překvapila s jakou noblesou a při minimálních objemech speciální vytrvalosti, si dokázala poradit s náročnou distancí, pro kterou získává čím dál větší cit. Čytřicet minut po doběhu ještě zvládla tréninkově dvoustovku za hezkých 25,20 s, takže kromě osobáku jsme se mohli společně radovat i z velmi vydařeného tréninkového závodu...

Hezkými výkony se prezentovala i Adrianka FORNŮSKOVÁ, která nejdříve na stovce až do 70 metrů proháněla účastnici ME v Berlíně Alenu Symerskou. Nejdříve v rozběhu s nulovou větrnou podporou běžela 12,70 s, škoda, že ve finále silně fouklo do protivky (-1,3 m/s) což drobné Adriance příliš  nesvědčí, ale i tak dosáhla velmi hezkých 12,77 s !!! Na dvoustovce dlouhou dobu držela krok s Kačkou VÁVROVOU, která toho měla po čtvrtce už "plné brejle", ale na osobní rekord to nestačilo. Časem 26,06 s ( w 0,7 m/s) zaostala za osobním maximem jen o 5 setinek a já pevně věřím, že jí ještě podaří zaběhnout výkonnostní cíl pro letošní rok, který jsme si stanovili na 25,90.  Od 1.9. už nastoupí Áda na ostravské sportovní gymnázium a tréninky už budou mít úplně jiný náboj, než letos, kdy většinu tréninků musela Áda s Terezkou absolovovat podle papíru samy. Přes to těžké a nelehké období se přenesly obě s velkou noblesou a já už se moc těším na naši společnou práci v ideálních ostravských podmínkách.

Kačka VÁVROVÁ bohužel i včera pokračovala v nevýrazných výsledcích, které  v letošní sezóně předvádí. I ona zvolila náročnou kombinací disciplín 400 a 200 m a i přes její nepřehlédnutelnou snahu, časy 58,37 s a 25,95 s nejsou něčím, čím bychom se měli chlubit. Na Kačku letos čekají ještě 2 závody, finále extraligy, tuto neděli v Uherském Hradišti a pak první zářijový víkend MČR "22" v Ostravě. Pevně věřím, že na obou akcích se bude bojovná Kateřina prezentovat lepšími výsledky než včera  a pak už uděláme tlustou čáru, za nejméně povedeným rokem její atletické kariéry, kdy jí školní povinnosti braly příliš mnoho energie. Po zářijovém odpočinku se v říjnu pustíme opět do namáhavé  práce s cílem, aby se Kačka už v halové sezoně  vrátila na pozice, které ji náleží. Pevně věřím, že se nám to společnou prací povede a na její tváři se zase rozzáří široký a spokojený úsměv :)

J.V. 22.8.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved