Úspěšná halová premiéra Zdeňka STROMŠÍKA !!!

Kdo viděl počátkem října, po operaci vysíleného a o 6-7 kilo pohublého Zdeňka asi by si nevsadil ani pověstný groš, že za pouhé 3. měsíce bude úspěšně absolovovat jeden z nejlepších startů do halové sezóny, ne li vůbec nejlepší. Rychleji běžel jen v druhém finálovém běhu přesně před rokem, kdy vstoupil do sezony časy 6,75 a 6,69 s. Včera to byla vyrovnanější série 6,71 s a 6,70 s, tedy ve finálovém běhu o jedinou setinu hůře než vloni. V úspěšném roce 2018, kdy Zdeněk zaběhl v běhu na 100 m český rekord a v hale běžel v Linci 3.nejlepší výkon české historie v běhu na 60 m 6,60 s začínal časem 6,76 s.... Výkon o to cenější, že ještě v pondělí a úterý jsme trénovali dvoufázově a některé tréninkové prostředky na to finální "vybroušení" jsou pořád ještě před námi.... Další již o něco ostřejší start na Zdeňka čeká v sobotu 18.1. v Jablonci nad Nisou, kde  bude obhajovat loňské vítězství. 

I když samozřejmě některé tréninkové ukazatele naznačovaly, že na tom bude Zdeněk dobře, ten pověstný kámen ze srdce mi spadnul až poté, co proběhl včera cílem. VIDEO: ZDE

Jestli se o někom dá řící, že vtrhnul do sezóny jako uragán je Terezka SKLENÁŘOVÁ. Ta již při prvním kontrolním startu zaznamenala 3 osobáky (na 60 m, v dálce, a na 150 m), včera v nastoupeném trendu pokračovala. Nejdříve na šedesátce opět vylepšila své osobní maximum, když poprvé běžela pod 8 sekundovou hranici. Z času 7,99 s měla ohromnou radost, stejně jako z nové osobního maxima v trojskoku, přičemž výkonem 11,30 m vylepšila premiérový skok ze září o celého půl metru !! To vše ze zkráceného rozběhu, na  samotný výkon zatím až tak netlačíme, spíše se soustředíme na techniku, poněvaž se jedná o nesmírně náročnou atletickou disciplínu, kdy špatná technika může i ublížit. Jak se nám to daří, můžete vidět v přiloženém videu ZDE .

I když se sezóna teprve rozbíhá, nemůžu opomenout že Zdeněk v seniorech i Terezka v dorostenecké dálce figurují k dnešnímu dni v čele českých žebříčků.

Tím třetím kdo se vyšvihl do čela dorostenckých průběžných tabulek je Milan ŠCIBRÁNI, který zaběhl čtvrtku za velmi solidních premiérových 51,28. Úzasný byl jeho souboj v cílové rovince, kdy na něj zle dorážel vytrvalostně zdatnější půlkař Hlavačka, ale Milan si vítězství a titul krajského přeborníka již vzít nenechal. Potěšilo i  nepatrné vylepšení osobního rekordu na dvoustovce o 4 setiny sekundy na 23,67 s.... 

Mírné zklamáni přineslo vystoupení Štěpánky KOLÁŘOVÉ na čtyřstovce. Ta nenavázala na své optimismus vzbuzující trénikové ukazatele a hlavně  a především závod opět rozběhla příliš pomalu. Z plánovaných 26,0 bylo nakonec 27,5 s a to je pro sprinterský typ atletky příliš pomalu, aby mohla útočit na čas pod 56 sekund, ve který jsme oba doufali. Omluvou může být přece jen nakumulovaná únava ze středečního tréninku, kdy Štěpánka absolovovala hodně náročný trénink rychlostní vytrvalosti. Úvodní halová dvoustovka za 25,14 s v tomto kontextu  není špatná a po vyladění by i ona mohla útočit na své halové personální maximum, které je 24,79.

Očekávání nenaplnil ani Honza VÁCHA, který v tréninku dělá velmi dobrý dojem, ale včera to bylo za předpoklady. Čas 7,08 s a 22,52 na dvoustove zcela jistě nejsou ostudou a i když nerad hledám výmluvy musím zmínit, že Honza ještě před startem avizoval žaludeční problémy, přičemž hodně času musel strávit na "oné" mítnostni. Příště si bude pmatovat, že naládovat se obloženými chlebíčky den před závodem, není nejlepší volbou.

Pomalu se do pracovnho tempa dostává Adriana FORNŮSKOVÁ. Na včerejších 8,01 s se dívá  už přece jen lépe, nicméně je to pořád 1 desetina za osobním rekordem, na který už by Áda útočit v tuto chvíli měla. Přes velkou snahu se jí nepodařilo na dvoustovce stáhnout čas pod plánovaných 26 sekund. Áda se musela spokojit s časem 26,24 s.

David CÉSAR byl spokojenější více s 200 za 22,90 s než s výkonem 50,43 s na čtyřstovce, který ovšem bohatě stačil na titul krajského přeborníka, když největší konkurent Ondra Lampa běžel o 59 setin pomaleji....

J.V. 12.1.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved