Vlčí msečka vstoupila do atletické sezóny....

Prvomájový sprinterským trojbojem v Přerově pravidelně vstupujeme do atletické sezóny. A vždy se nám tady dařilo. Zdeněk STROMŠÍK je dokonce držitelem rekordu Memoriálu Jiřího Králíka a v roce 2012, zde dokonce hned prvním startem splnil časem 10,56 s ostrý limit, opravňující jej ke startu na juniorském MS v Barceloně. Zvítězil zde i  bývalý člen naší skupiny Adam Zelinka a v kategorích mládeže pak Kačka VÁVROVÁ, Štěpánka KOLÁŘOVÁ i mladinká Adriana FORNŮSKOVÁ.... I letos jsme do Přerova vypravili poměrně početnou výpravu 5 závodníků a nevracelli jsme se s prázdnou.

Samozřejmě že dnešní  předvedené výkony byly ještě poplatné úvodu sezony, ale zejména, skutečností, že Kačka a Honza se teprve koncem týdne vrátili z náročného zahraničního soustředění a pořád ještě převažuje u nich nakumulovaná únava. Štěpánka je zase v maturitním ročníku a už zítra píše další písemnou práci "zkoušky z dospělosti, což chtě nechtě přece jen její psychiku zatěžuje.. A tak nejlépe byly na závod připraveny naše  nejmladší členky skupiny Terezka s Ádou, i když ani Áda v dubnu opět neutekla léčbě antibiotiky.....Nicméně jako kvalitní trénink v dobré a početné konkurenci nám závod posloužil dobře a i s výsledky a projevem jsme spokojeni.

V hlavní kategorii mužů jsme letos měli jen jednoho zástupce a to Honzu VÁCHU. Ten ještě minulý týden tvrdě pracoval na reprezentačním kempu v Lloret de Mar, ale dnes už se postavil na start a udělal dobře. Na šedesátce po velmi vydařeném startu předvedl na úvod sezony výborných 6,96 s a svedl skvělý souboj s vítězem minulého ročníku Vojtou Netymachem, který letos závodí za Ústí nad Labem. Vojta běžel shodný čas jako Honza, na stovce se ale už musel sklonit před vynikajícím Honzovým finišem, který nakonec na stovce zvítězil velmi hezkým výkonem 11,03 s, před Netymachem 11,08 s, Jelínkem 11,19 s a Juránkem , který běžel 11,21 s. 

Po dvou disciplínách Honza vedl s nepatrným  náskokem před Vojtou a na dvoustovce už si celkové vítězství nenechal vzít. Čas 22,45 s mu stačil k suverénímu celkovému vítězství a Honza zvítězil s 56 bodovým náskokem velmi hezkým bodovým ziskem 2589 bodů, před Vojtou a olomouckým Erikem Jelínkem.

V kategorii žen jsem měli už početnější zastoupení, když do bojů jsme vyslali hned 3 své zástupkyně a sice Kačku VÁVROVOU, Štěpánku KOLÁŘOVOU a vloni ještě žákyni Adrianku FORNŮSKOVOU: Všechny 3 mně udělaly radost. Také v kategorii žen se sešla velmi dobrá konkurence. V 31 členném startovním poli se mimo 3 "vVčic" představila letošní halová mistryně ze dvoustovky Alena SYMERSKÁ, několikanásobná vítězka tohoto mítinku Pavla HŘIVNOVÁ, nebo juniorská česká reprezentantka Karolína STRNADOVÁ z brněnského Olympu.

Kačka po vítězství na šedesátce  v čase 7,67 s a těsné prohře s Alenou Symerskou na stovce, když zaběhla 12,13 s těsně vedla před kroměřížskou závodnicí, ale na dvoustovce, kde už Kačka vypadala hodně unaveně jí výkon 25,10 s oproti Aleně, která zvítězila časem 24,59 s posunul na druhé místo celkového pořadí. 51 setin na dvoustovce znamenalo 47 bodový zisk pro kroměřížskou atletickou jedničku a v celkkovém pořadí se tak Symerská vyhoupla o pouhých 12 bodů do čela závodu. Alena získala 2777 bodů, Kačka o pouhých 19 bodů méně.....

Pro celkové 3. místo si v časem 7,84 s - 12,41 a 25,41 s doběhla Štěpánka KOLÁŘOVÁ s bodovým ziskem 2666 bodů a velkou radost mi udělal po nemoci i návrat mladiné  Adrianky FORNŮSKOVÉ, která premiéru ve vítkovickém dresu vyšperkovala výkony 7,96 s -12,86 a 26, 42 s, škoda, jen že všechny výkony byly dosaženy s nedovolenou větrnou podporou.... Celkové 7. místo, je ale hezkým úspěchem mladinké závodnice.

Ještě více byla spokojenější naše jediná žákyně ve skupině. S žačkami naopak vítr "spolupracoval", a tak si Terezka poprvé ve vítkovických barvách odváží z Přerova 3. osobáky za výkony 8,14 - 12,99 a 26,48 s , což jí vyneslo 2324 bodů a krásné 2. místo celkového pořadí s bodovým ziskem 2 324 bodů. Více sesbírala jen česká rekordmanka z Blanska Pavla Štoudková, nikdo rychlejší v 34 členném poli mlaých atletek již nebyl.

Vstup do dlouhé atletické sezony bychom tedy měli. Následovat budou starty Terezky v Opavě 3.5. a v sobotu  5. května čeká na Štěpánku, Majku, Adrianku a Honzu mládežnické moravské kolo v Olomouci.

Kompletní VÝSLEDKY denšního závodu: ZDE

J.V. 1.5.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved