....Sice jsme porušili letošní jarní tradici: "Co závod to osobák" přesto jsme nemuseli odjíždět z Turnova zklamaní...

Verča byla zařazena do třetího běhu do šesté dráhy. Její osobní rekord odpovídal tomuto rozřazení do dráhy.
Veronika měla ve svém běhu za soupeřky staré známé - Kateřinu Černou z Liberce s letošním osobním výkonem 25,23. Dále Míšu Bičianovou, která umí 200 i za 25,08. Kromě uvedených běžela v jednom běhuh s Veronikou také Linda Hettlerová z Plzně - letos třetí dorostenka tabulek za 24,65.

Podmínky pro sprint stejně, jako prakticky po celý průběh memoriálu, nebyly z pohledu větru vůbec ideální. Údaj o větru uvádí sice - 0,5 m/s,  ovšem vítr vál v silných poryvech a zrádně.

Podmínky se nakonec skutečně promítly také do výkonů prakticky všech startujících. Veronika zaostala stejně jako v jiných letošních závodech za Kateřinou Černou cca o tři desetiny. Výsledný čas Veroniky byl 25,80. Stejně tak výkony ostatních byly několik desetin za jejich letošními nejlepšími výkony.

I v nepříznivých větrných podmínkách Verča zvládla další závod na 200 metrů pod 26 vteřin a letos tuto bilanci drží na 100%. V loňském roce jsme s překonáváním této hranice měli dost práce a nakonec se nám to podařilo jen třikrát. Letos jsme pod hranicí 26 vteřin při každém startu.

Máme za sebou další závod, který byl přípravou k sobotnímu Krajskému přeboru jednotlivců. Zde poběží Verča opět svou hlavní trať 400 metrů a třeba se dočkáme opět i útoku na osobní rekord.