Postřehy z Tenerife...

První část skupiny přistála v pátek v podvečer na ostrově Tenerife,. Dnes, tedy v sobotu, už absolovovali Zdeněk STROMŠÍK s Honzou VÁCHOU už první, lehký  aklimatizační trénink. I když oproti africkému Potschefstroomu, kam jsme za teplem v prosinci odlétali v  posledních 3 letech nemusíme vyrovnávat s nadmořskou výškou ( "Potsch" leží necelých 1400  m nad hladinou moře) , téměř 30 stupňový teplotní rozdíl oproti promrzlé Ruzyni dají organismu i tak pořádně zabrat.

Vzpamotovat se musíte taky z náročného cestování. I když se nelétá zdaleka  tak dlouho jako na jih afrického kontinentu, od rána jste na nohách. Tak například já si musel nařídit budíka v pátek už na půl 5. a za hodinu už jsem seděl v pohodlných sedačkách luxusního LEO expresu, který z Uherského Hradiště  do hlavního města dorazí přesně za 3 hodiny. Další hodinu se přesouváte z hlavního vlakového  nádraží na letiště Václava Havla a do odletu vám zbývájí 2 hodiny, kdy se musíte odbavit, což je méně příjemná procedura, ale v Praze jistě méně stresující, než například v adventní Paříži.

Ve 12:30 jsme se vznesli nad ranvej a za 5 hodin pohodleného letu s mírnými turbulencemi nad Pyrenejským poloostrovem jsme přistáli na jednom ze dvou mezinárodních letišť, kterými ostrov disponuje. Další časové ztráty zažijete, když čekáte na kufry, které naštěstí, dorazily v pořádku, rychle si najdete před letištěm taxi , které vás do půl hodiny a za 25 Euro přiveze až před hotelovou recepci. Další půlhodinku zaberou formality spojené s ubytováním a když konečně po cca 14 hodinách, ody doby co jste vstali, otevřete pokojové dveře vašeho hotelu, máte toho plné zuby. Čas zbude už jen na osprchování, rychlou večeři a pak už se jde "na kutě". Alespoň já, jsem tentokrát už usínal po 21. hodině. Podobné je tomu i u svěřenců a tak se nemůžete divit, že se tomu musí přizpůsobit i tréninkový proces. Základem je nic neuspěchat... Ostatně poctivých a náročných tréninků si za ty 3 týdny užijí všichni do sytosti....

Samotný hotel, který obýváme, je typickým hotelem střední třídy, jak jsou tady na ostrově snad tisíce. Vnitřní trakt disponuje hezkým bazénem, pokoje jsou vybaveny klimatizací, nechybí balkon. Samostatnou kapitolou je kuchyně, která je vynikající. My máme k dispozici plnou penzi a člověk si z toho nepřeberného množství jídla musí opravdu vybírat, jinak by se před Vánocemi vrátil domů do Česka se značným váhovým přírustkem.. Výběr je skutečně neskutečný. Různé druhy těstovin, všechny druhy masa, z toho minimálně dvě si můžete nechat speciálně připravit na grilu, sýry, ovoce, zmzliny a samozřejmě zákusky.....Pokud jde o trenéra, tak ten ostrůvky s velkým výběrem zákusků a vůli oslabujících čokoládových fontán, musí obcházet velkým obloukem a s odrvráceným zrakem..... No a příště zase něco o tréninku :)

J.V. 1.12.2018

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved