Zklamání v Dortmundu...

Start Zdeňka STROMŠÍKA v Dortmundu bohužel nedopadl zcela podle našich představ. V rozběhu i ve finále mu soupeři na startu utekli a soupeře vždy už jen doháněl. A to se na šedesátce a v takové konkurenci trestá !!! Dva shodné časy 6,70 s, finálové 4. místo, 2 setinová porážka od bronzového z HME v Bělehradě Švéda Hamiltona, či dokonce vítězství nad Ománcem Al Harthi Barakatem, který v loňském roce běžel stovku za 9,97 sice nejsou žádnou ostudou, ale chtěli jsme víc. Výrazně víc !!! Nezbývá něž důkladně analyzovat, proč se to při současné Zdeňkově formě nepovedlo a v příštích závodech ukázat všechno z jeho umu. Nabito má pořádně !!!!

Samozřejmě, že 4. místo v mezinárodní konkurenci ani časy 6,70 s nejsou špatné, ale Zdeněk odjížděl do německé metropole s mnohem vyššími ambicemi. V posledních dnech trhal jeden tréninkový osobák za druhým a  pouhým okem bylo zřetelné i laikovi, v jaké běžecké pohodě se nachází. Věřil si i Zdeněk a dle vlastních slov se cítil velmi dobře. To co jej tentokrát zradilo byly starty a to v rozběhu i ve finále. Paradoxně jsou to právě starty, které mají na základě zlepšených silových parametrů být Zdeňkovou předností. Dnes se mu nedařily a od startovního výstřelu běžel pod tlakem, což k běžecké pohodě zpravidla nepřidá. 

Ve finále zvítězil domácí borec Kevin Kranz, který si osobním rekordem 6,61 s pojistil 2. pozici průběžného evropského pořadí. Na druhé pozici doběhl v čase 6,66 s  Joshua Hartmane a 3. místo bral bronzový z HME v Bělehradě před 2 lety Švéd Austin Hamilton , který dosáhl času 6,68. O 2 setiny, než na Jamajce narozený Švéd, byl pomalejší Zdeněk.... Dokázal ovšem  porazit Ománce Al-Harthi Barakata, který se pyšní osobním rekordem na stovce pod 10,00 s !!!! Jednomu ze spolufavoritů na celkové vítězstvi Michaelu Pohlovi s osobními rekordy z loňského roku 60 m /6,63  100 m 10,22 s se nepodařilo v kvalitní sprinterské konkurenci ani postoupit do finále.... To je ovšem jen slabá náplast nevyužité příležitosti, jaká se Zdeňkovi v aktuální formě nabízela.

Chci ale věřit, že příště se už určitě našim představám o výsledku určitě přiblížíme :). O příštím startu se  definitivně rozhodneme zítra. Pravděpodobně ale Zdeněk zamíří na jeden z největších evropských mítinků ISTAF, který se koná již tento pátek v Berlíně.

J.V. 27.1.2019

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved