Zdeněk si z Ústí nad Orlicí odvezl 3.místo !!

Velmi kvalitní obsazení měla stovka na 2.ročníku Rieter mítinku v Ústí nad Orlicí.Pořadatelům se podařilo oslovit oba české rekordmany Zdeňka STROMŠÍKA a Jana VELEBU nechyběl Dominik ZÁLESKÝ s osobním rekordem 10,24, které doplnil nejryhlejší čtvvrtkař letošní sezony Matěj KRSEK. Tuzemskou špičku doplnili dva Američané: Halový vícemistr světa a dvojnásobný vícemistr světa ze štafer Mike RODGERS (PB 9,85), kterého doplnil borec s osobním rekordem 10,03 s Demek KEMP.

V kvalitně obsazeném běhu nakoc zvítězil zkušený Rodgers, který prolétl cílem za 10,26 s. Ze souboje tří nejrychlejších sprinterů České republiky vyšel vítězně, letos v životní formě běhající Jan VELEBA, který skončil jen se setinovou ztrátou za Američanem. Po tentokrát nepříliš povedeném startu s odstupem dvou metrů, nakonec pro sebe získal místo na bedně Zdeněk STROMŠÍK, který oplatil Dominiku ZÁLESKÉMU porážku z finále extralify a v čase 10,50 s, byl  v cíli o 2 setiny dříve než Dominik...

Matěj KRSEK dospurtoval do cíle za 10,61 s, velký spolufavorit na vítězství Demik KEMP se musel spokojit s hodně průměrným časem 10,76 s.

Zdeněk byl tentokrát z času 10,50 s malinko rozpačitý, po prvním startu v Opavě, kdy po zranění se postavil znovu na atletickou dráhu a běžel zadrženě v sólo závodě 10,40, čekal časy alespoň o desetinu lepší, ale s umístěním při víceméně komerčním statu byl nakone spokojený. 700 přítomných diváků vidělo v Ústí pěkný závod a určitě ocenili zajímavý závody absolutní české sprinterské špičky, proti tmavým rychlonohým Američanům.

Zdeňkova zvlášní sezona se blíži ke svému závěru, čekají na něj už jen dva starty. Ten první na domácí půdě v Ostravě, kde se bude konat 59. ročník Zlaté tretry a poslední letošní závod by měl absolovovat na PTS v Šamoríně.