Veronika Milotová 13 bodů, Klárka Hercíková 9 bodů to je bilance včerejšího posledního kola první ligy, které se konalo na domácím stadioně jablonecké Střelnice.

Veronika nastoupila v tomto kole ke kombinaci 200 m individuálně a obě štafety 4x100 a 4x400. V individuálním startu na dvoustovce se Verča představila ve velmi dobrém světle. Nutno podotknout, že těsně před startem skropil stadion výrazný déšť, který způsobil ochlazení.
Verča startovala z druhé dráhy a k běhu nastupovala s pátým sezónním časem. Před sebou měla například Barboru Hůlkovou - účastnici Mistrovství Evropy dorostu v této disciplině (letos 24,38), nebo skvělou žákyni Adélu Novotnou (letos 24,62). Dále Anna Kozlová letos 25,02 nebo Kateřina Černá letos 24,82.
Veronika se konkurence nezalekla, přes trošičku vlažnější start se dostala do výborného tempa a zatáčku vybíhala výborně prakticky na špici pole. Naprosto vyrovnaně nebo možná i trošku v čele před Barborou Hůlkovou a Adélou Novotnou. V posledních metrech Veronice trošku došlo a nakonec z toho bylo velmi dobré třetí místo v čase 25,62 za Barborou Hůlkovou a Adélou Novotnou. Za svými zády nechala Veronika, Aničku Kozlovou i Kateřinu Černou.
Po výborně zvládnuté dvoustovce byla Veronika oporou také v obou štafetách LIAZu. V té krátké na 4x100 metrů dokázala společně s Vendulou Štanclovou, Natálií Kopeckou a Fany Rappovou zvítězit. V té dlouhé na 4x400 metrů pak nakonec podlehy štafetě Kolína.

I přes poměrně úspěšné starty jsem se včera rozhodl k jedné, avšak zásadní změně v plánu a další část podzimní sezóny. Veronika nebude startovat na Mistrovství republiky do 22 let. Pomalu zahájíme spíše rekreační přípravu. Zahájíme posilování tělem a budeme se příštích 6 týdnů spíše pohybem bavit, tak abychom si vše co nejvíce zpestřili. Počítám se starty při finále dorosteneckého družstva ale půjdeme to již z jiného režimu než z klasické atletické přípravy.
Sezóna byla letos pro Veroniku dlouhá, velice náročná, fyzicky i mentálně ji hodně unavila a tak se spíše než cokoliv jiného musíme nadechnout a získat zase radost z pohybu, tak abychom v říjnu dokázali již naplno opět vplout do klasických atletických klišé.

Věřím, že toto rozhodnutí bude ku prospěchu a jsem přesvědčen, že takto to bude správné směrem k další sezoně, kde nás čekají opravdu náročné výzvy. Ale o tom v jiném článku.

Klárka Hercíková se ve své druhé sezoně v první lize žen dokázala na pravidelnou přispěvatelku bodů. Vzhledem ke skutečnosti, že počátkem roku jí z kolena koukaly hadičky a nevěděli jsme zda vůbec nějaká sezona bude je ten pohled nadmíru optimistický.
Klára boduje pravidelně v tyči, ve výšce a já pevně věřím, že do příštího roku přijdou také další disciplíny ve kterých budou Klárky bodové ambice. Včerejší zisk bodů sice neozdobily žádné super výkony - v tyči 261 cm a ve výšce 148, ovšem bodový zisk 9 bodů je ceněným přínosem pro celé družstvo.

Máme za sebou poslední kolo ligy. Před sebou dva závody družstev dorosteneckých družstev a hlavně zahájení trošku jiných stereotypů než jsme drilovali doposud.

Myslím že podzim může být a bude zajímavý a  bude hrát všem barvami.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved