Zdeněk v Jablonci 3 setiny od limitu HMS !!!!

Byl to největší zážitek tradičního atletického českého mítinku, který oslavil 48. ročník od svého vzniku.  Velmi kvalitnímu startovnímu poli mužské šedesátky kralovali dva čeští rekordmané Zdeněk STROMŠÍK a Jan VELEBA. Naposledy se utkali před půl rokem na MČR pod širým nebem, kde v úžasném souboji na posledních metrech strhl pro sebe vítězství Honza, který vyrovnal časem 10,16 s národní rekord z Tábore. Zdeněk byl v cíli jen o setinu pomalejší.....

Není se co divit, že závod byl sledovaný nejen odbornou věřejností. V rozbězích byl úspěšnější Zdeněk, který po nepříliš povedeném startu běžel vynikajících 6,68 s a zajistil si bezproblémový postup do finále z 1. místa. Honza ve svém rozběhu se spokojil s postupem ze 2. místa, když v cíli evidentně vypouštěl a běžel 6,75 s

V dlouho očekáváném finále, které se běželo o hodinu později Zdeněk po příliš dlouhé pauze ve střehové pozici nepatrně cuknul a při jeho zpětném pohybu zazněl výstřel startovní pistole. Startovní reakce 0,199 (!!) hovoři za vše a pro normálního smrtelníka by se zdálo rozhodnuto. Navíc, když běžíte s takovým borcem, jakým nestárnoucí "Veli" bezesporu je !!! Zdeněk však dnes prohrát nechtěl. I přes tuto startovní  mizérii, vítězství doslova vydřel a pomyslnou cílovou pásku o setinu před Honzou, který běžel ve 33 letech  druhý nejlepší čas své kariéry !!!

Zdeněk zaostal za limitem HMS o pouhé 3 setiny sekundy a jeho čas 6,66 s byl vyhodnocený jako nejhodnotnější výkon celých dnešních atletických závodů !!!!

I přes výše uvedené,  čas 6,66 s je v úvodu sezonu velmi hodnotný, navíc zanemná i vylepšení jeho bodového zisku ve světovém žebříčku !!