Slovenky v národním rekordu 16. !!!

Slovenská čtvrtkařská štafeta, jejíž členkou je i "vlčice" Majka ŠIMLOVIČOVÁ splnila v Tampere svou misi, když děvčata překonala národní rekord a v silné konkurenci obsadila hezké 16. místo. Slovenky nakonec běžely v pozměněné sestavě, když na poslední chvíli ze sestavy vypadla skvělá Gabča Gajanová, která tu na osmistovce obsadila ve finále fantastické 4.místo a časem 2:01,90 min( !!) se kvalifikovala na ME v Berlíně. I přes tento hendicap dokázal slovenský dívčí kvartet , který běžel ve složení Zapletalová - ŠIMLOVIČOVÁ- Zápotočná-Cídoríková spnit cíl, se kterým do Finska odjížděla. Pokořit národní rekord a ten má ode dneška novou hodnotu 3:44,05 min !!

Povedlo se to i díky velmi vydařenému úseku Majky, která přebírala štafetový kolík na 2. úseku po Emě Zapletalové a svůj nelehký úkol zvládla skvěle. Stejně jako před rokem v Grossetu, Majka zaběhla v oblasti 55 sekund a to by bylo další překonání jejího osobního  maxima. Majka zkrátka ve štafetě umí a po druhém úseku Sloveky probíhaly cílem za 1:50 min. Ostatní děvčata též  nechala na dráze duši a dělala co mohla. Se zdravou Gajanovou by možná dosáhly čas cca o 2 sekundy lepší, ale to by v celkové součtu stačilo na vylepšení pozice o maximálně 1 příčku, když by šly před Číňanky. I tak skončily za Slovenkami poměrně ambiciozní celky Ukrajiny nebo Jižní Afriky....

Odpoledne na nás čeká ffinále sprinterských štafet.kde čeští borci budou bojovat o co nejlepší výsledek !!!!