V Tatrách finišujeme....

Kondiční soustředění v tradiční destinaci Štrbské pleso ve Vysokých Tatrách se chýlí ke svému závěru, cíle se kterými jsme sem přijížděli jsme splnili, nejen díky ideálnímu podzimnímu počasí.... Tak snadné to ale nebylo.  Dlouho visel otazník zejména nad Zdeňkem STROMŠÍKEM, který se teprve před necelými 3 týdny podrobil operaci slinné žlázy. Nakonec vše dobře dopadlo a díky bezproblémovému zákroku a pooperační  péči mohl do Tater odjet a i když absoloval o něco menší objemy než v minulém roce, to co jsme potřebovali jsme splnili.  Zdeněk ztratil sice v posledních týdnech na  nějaké to kilo na hmotnosti, běžecky vypadal ale velmi dobře a zanedlouho se budeme muset pustít i do silové přípravy, protože uspět chceme již v halové sezóně olympijského roku.

Jistotu účasti neměla ani talentovaná sprinterka Adriana FORNŮSKOVÁ, která si na začátku srpna vymkla kotník tak silně, že pro ni podzimní část atletické sezóny skončila. Počátkem října  zahájla přípravu a i když se kotník ještě tu a tam ozval, všechny předepsané objemy naplnila a to je výborné. 

No a do třetice další rekonvalescent a tím je naše slovenská akvizice Majuška ŠIMLOVIČOVÁ. Ta se dlouhodobě potýká se zdravotními  problémy, kvůli kterým i letos ukončila v polovině atletickou sezonu. Důkladně se věnovala léčení a následně rehabilitaci a i ona je již v trochu obezřetnějším , ale plném zápřahu.

Ostatní jsou 100 % zdrávy a dělají při trénincích skvělý dojem. Zejména na mladých atletechTerezce SKLENÁŘOVÉ a Milanovi ŠCIRBÁNIM  je vidět systematický trénink a myslím, že o nich již hodně hlasitě uslyšíme v halové sezóně, kde by měli patřit mezi dorostenecké lídry svých specializací.

Zahanbit se nenchávají ani zkušení David CÉSAR se Štěpánkou KOLÁŘOVOU. Štěpánka, která letos výrazně přidá v objemech obecné, ale i tempové vytrvalosti tady běhala v pohodě pětistovky až o 10 sekund rychleji než v loňském roce, David je velký pracant a po letošním zranění v úvodu sezóny by se rád vrátil mezi nejlepší čtvrtkaře České republiky, jak tomu bylo v roce 2017, kdy na MČR vybojoval časem 47,48 s bronzovou medaili.....

Kromě tradičních tempových úseků, kruhového tréninku, výběhu kopců a různých násobných odraziů jsme doposud absolovali 2 náročné vysokohorské tůry. Tu první za nádherného počasí na Téryho chatu a tu druhou v jediném dnu, kdy se tady počasí zhoršilo. Výstup na Rysy v mracích a studeném nárazovém větru, řádně  vyzkoušel morálně volní vlastností všech členů skupiny. S radostí můžu konstatovat, že po této stránce jsou všichni připraveni čelit výzvám, které před ně letošní náročná příprava staví...

J.V. 17.10.2019

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved