Štafetá míří do Ženevy, na "22" čeká mistrovský šampionát v Praze !!

Již zítra odlétá Zdeněk STOMŠÍK se svým trenérem a štafetovými sparingy do švýcarské Ženevy, kde se pokusí vylepšit vlasní český rekord z Jokohamy. Na Štěpánku KOLÁŘOVOU a Honzu VÁCHU čeká v nezvyklém termínu šampionát "22".

Původně jsme měli se Zdeňkem v plánu startovat na PTS v Šamoríně, vloni jsme odřekli a udělali jsme chybu. Na jihu Slovenska se běhalo hodně rychle a letos jsme chtěli jít štěstíčku malinko v ústrety. Na poslední chvíli se objevila možnost startu na mítinku v Ženevě a běžet  společně se štafetovými kvartety ze zahraničí, dostalo přednost. Kluci totiž stále ještě usilují, poté co jim o jednu jedinou  desetinu v Japonsku utekl postup na MS do Dauhá, o posledních 6 volných míst. K účasti na MS bude ovšem potřeba běžet v oblasti 38,50 s a jak se ví, ani nový český rekord 38,77 s, který padl po neskutečně dlouhých 47 letech české sprintery do Dauhá neposunul.  V Ženevě poběží český repreze,ntační výběr na plné riziko  není jiného cíle než opět překonat český rekord a běžet pekelně rychle. Malé rezervy v Japonsku ještě byly a nic není nemožné....

Zdeněk je ještě přihlášen k individuálnímu startu, zda skutečně nastoupí, bude záležet na jeho momentálním rozpoložení po hodně nabitém týdnu s velkým množstvím nalétaných a najetých kilometrů. 

Do Prahy na šampionát "22"  míří Štěpánka KOLÁŘOVÁ s Honzou VÁCHOU . Právě na mistrovské šampionáty této věkové kategorie má moc dobré vzpomínky Zdeněk STROMŠÍK, který patří se ziskem 4 titulů po sobě a jedním bronzem k nejúspěšnějším atletům napříč všemi disciplínami. Na stovce se nepodařilo nikomu získat více titulů než Zdeňkovi  a v ostaních disciplinách má jen o jeden titul více Remigius Machura v kouli a Honza Kudlička v tyčce. Zdeněk je i držitelem rekordu šampionátu 10,47 s z roku 2015... více ZDE 

Na "22" se dařilo i bývalé člence naší skupiny Katce VÁVROVÉ, která svou první medaili získala ještě v 17 letech na dvoustovce v Hodoníně v roce 2015, o rok později v Kladně získala na stovce a dvoustovce dva tituly vícemistryně a v roce 2017 v Praze brala opět stříbro na dvoustovce.

Naše letošní ambice jsou o něco malinko menší, i když Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která je přihlášena ke 400 m a 200 m by se mohla otírat o medaile a rozhodně nebude chtít prodat svou kůži lacino. Rychlostní formu má, vždyť v pondělí překonala na stovce časem 12,16 s svůj 2 roky starý osobní rekord. 

Do správného závodního nažhavení  se dostává i Honza VÁCHA, který v sobotu překonal letos poprvé hranici 11 sekund a časm 10,97 s si zaběhl SB. V silné sprinterské konkurenci to nebude mít ale Honza jednoduché , postup mezi nejlepších 8 finalistů by byl bezpochyby úspěchem vítkovického sprintera.

TAK DRŽTE O VÍKENDU PALCE !!!

J.V.13.6.2019

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved