Poslední nácvik předávek ve strahovské výhni....

Ani úmorná vedra s rozpáleným strahovským stadionem nemohla odradit českou sprinterskou reprezentační štafetu od posledního nácviku předávek před odjezdem na ME do Berlína. Teploty překračovaly 33 stupňů, ale soustředěným klukům se nácvik vydařil. Dobře si uvědomují co je ve hře a neskrývají svůj cíl. Tím by mělo být primárně překonání nejstaršího českého rekordu a postup do finálové osmičky.

Na Strahov přijali pozvání od trenéra Petra Habáska všichni  nominování, tedy Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Dominik Záleský, Pavel Maslák, Jan Jirka a JIrka Kubeš. Nechyběli ani osobní trenéři, mimo Petra, si našli na strahovský kopec cestu Dalibor Kupka, Jakub Uher a moje maličkost a všichni jsme bedlivým zrakem pozorovali formu svých svěřenců, několik hodin před odjezdem do Berlína, kde v pondělí evropský šampionát začíná.

Letos běžel český reprezentační kavertet celkem třikrát a vždy to byly vydařené vystoupení. Nejdříve v Turnově v sestavě Stromšík-Veleba-Maslák-Záleský zaběhli borci hned napoprvé časem 39,01 s požadovaný limit, o týden později při Odložilově memoriálu kdy na 3. úseku Pavla Masláka nahradil Jan Jirka tento čas ještě o 2 setiny vylepšili. Časy z Turnova a Prahy jsou 3. a 2. nejrychlejší v české historii a od českého rekordu, který přetrvává už předlouhých  46 (!!) let dělí dnešní skvělou generaci českých sprinterů už jen 17 setin !!! Jeden český spinterský rekord už letos padl, nebylo by špatné k němu v Berlíně přidat ještě jeden :)

J.V. 3.8.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved