ANDÍLEK VERONIKA SI ŽIJE V GYÖRU SVŮJ SEN - ŠTAFETA MÁ FINÁLE !!!!

 Česká dívčí  reprezentační štafeta, jejíž nedílnou  součástí je i jablonecký Andílek Veronika MILOTOVÁ, si vybojovala dnešní účast ve večerním finále, kterým vyvrcholí letošní dorostenecký evropský šampionát !!! Veronika tak prožívá v Györu sen v přímém přenosu, když po fantastickém vystoupení na čtvrtce, kdy dvakarát překonala své dosavadní osobní maximum a postoupila do semifinále,  poběží se štafetou i finále ME !!!!


O ambicích české dívčí štafety na ME v Györu se vědělo už dlouho dopředu. V Medley Relay tey štafetě 100-200-300-400 m samozřejmě záleží na každém úseku, nicméně tím nejdůležiějším jsou samozřejmě úseky nejdelší. No a právě tady má Česká republika své největší želízko v ohni a sice dorosteneckou mistryni světa a dnes i Evropy, závodnici Sokolu Opava a také členku ostravského CISA BARBORU MALÍKOVOU !!! Barča se v Györu prezentuje ve skvělé formě a bylo zřejmé, že bude muset pošetřit síly po 3 namáhavých čtyřstovkách a do rozběhů štafet nenastoupí. Finálová účast na dvoustovce nedovolila start v rozběhu   historicky 4. nejrychlejší české dorostenky na dvoustovce Barboře Šplechtnové a tak bylo otázkou zda děvčata v sestavě Folková-Milotová-Hůlková-Marková finálovou účast vůbec vybojují....

Po velmi dobře zvládnutém běhu všech závodnic se sen stal skutečností. Všechna 4 děvčata předvedla vynikající výkon zvítězila ve druhém běhu časem 2:12,08 min a postoupila do dnešního večerního finále 5. nejrychlejším časem. 

Ve finále už by měla děvčata už nastoupit v nejsilnějším možné sestavě tedy Marková ( semifinalistka na 100 m, PB 12,05) - Šplechtnová (finalistka dvoustovky, PB 23,92 s ) - MILOTOVÁ (semifinalistka čtyřstovky, PB 300 m 39,74 s ) a Malíková (mistryně Evropy s PB 52,66 s !!). Netřeba asi zdůrazňovat jaké šance se českému kvartetu ve finále otevírají, zvláště když Němky se dvěma finalistkami na čtvrtce  Schepmanovou a Mayerovou štafetový tým nepostavily a samozřejmě ani Rusky s vynikající Soldatovovou, která skončila ve finále čtvrtky třetí. 

Náš kvartet, který se v Györu prezentoval ať už větrnými či nevětrnými osobními rekordy je skvěle připraven a večerní štafety, které se běží na úplný závěr evropského šampionátu, budou opravdovou lahůdkou nejen pro české atletické fanoušky.

TAK DRŽTE DNES VŠICHNI U TV EUROSPORT V 20:42 hod  VŠECHNY PALCE !!!! BUDE SE NA CO DÍVAT !!!!

J.V. 8:7.2018

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved