Gymnazisté z Ostravy vybojovali bronz !!!

Do zasněžené Ostravy se sjely týmy 16 sportovních gymnázií, aby se ve střetly v souboji o nejlepší sportovní gymnázium České republiky. Dres gymnázia Emila a Dany Zátopkových reprezentovali i benjamínci naší skupiny Adriana FORNŮSKOVÁ, Tereza SKLENÁŘOVÁ  a Milan ŠCIBRÁNI: I když všichni patřili k nejmladším v počteném startovním poli studentů až o 4 roky starších , dokázali se výrazně prosadit a svému týmu určitě žádnou ostudu neudělali.

Nejlepšího výkonu dosáhl Milan ŠČIBRÁNI, který běžel 400 m dlouhou trať poprvé ve svém životě a byla to premiéra velmi úspěšná. Skvěle, dle pokynů,  si rozvrhl tempo, nezalekl se úskalí nejen čtvrtky , jako  takové, ale zejména halových specifik této náročné disciplíny  a chytrým během zvítězil ve svém rozběhu, na 15 letého kluka, vynikajícím časem 51,24 s !!! Za takový čas se před 10 roky na dorosteneckém MČR, kdy v roce 2009 závodili na domácím šampionátu 2 bývalí členové Atletiky s radostí, brala medaile !! (Tomáš Vondráček 51,88, Dominik Žižka 52,24 s..). Rozhodně to ale neznamená, že i přes vynikající Milanovi dispozice pro tuto disciplínu,  se nyní vrhneme na čtyřstovku, kterou budeme absolovovat při každém závodě. Milan má všechno před sebou a na všechno má čas a rozhodně rychlostní průprava zůstavá v tréninku nadále dominantní. Spěchat v jeho případě není opravdu kam a bylo by chybou nevyužít talent mladého borce o kterém, troufám si říci, v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Samozřejmě , za předpokladu, že ho neopustí dnešní vášen a zanícení pro atletiku....

Milan v závěru soutěže pak ještě pomohl velmi hezkým během na svém úseku štafetě 4 x 200 m, která celkově skončila na 4. místě a tak k 5 bodům na čtvrtce, přidal ještě další bodíky za umístění štafety...

Nejvíc bodů pro tým, celkem 12,75 získala Adriana FORNŮSKOVÁ.. Ve velmi silné konkurenci (Vondrová, Píchalová...) se dokázala prosadit na šedesátce když časem 8,05 s skončila na hezkém 5. místě. Na dvoustovce si o 1 místo pohoršila, i tak je ale čas 26,06 s vylepšeným osobním rekordem a ve štafetě, kterou běžela mimojiné s Terezkou Sklenářovou, dokázala ostravská děvčata vybojovat cenné 4. místo. Celkový dojem, nebyl špatný, i když malinko za očekáváním, dnes jsme chtěli běžet už pod 8 a 26 sekund, další příležitost bude mít Áda už v sobotu...

Mimo štafetu absolovovala Terezka SKLENÁŘOVÁ ještě skok daleký a i když připsala 3 kříže za 3 malinké přešlapy, její projev v sektoru byl nejlepší, co jsem, kdy viděl. A protože se na "kdyby" nehraje, ani nenapíšu jak ty skoky byly daleké, ale bylo to hodně daleko. Tereza má pro dálku cit a já se moc, moc těším na její příští vystoupení v sobotu, kdy se ve Vítkovicích konají krajské přebory. Pokuď podrží dnešní formu a trefí správně prkno, budeme "koukat".

Holky i kluci skončili v silné konkurenci sprotovních gymplů na 4. místě, celkově patří Ostravanům výborné 3. místo za gymnázii Z  Brna a Plzně. Tři mladé "vlčata", která patřila k nejmladším ve startovním poli, výrazně přispěla k úspěchu svého školního ústavu :)