Vlčí benjamínci v týmu přispěli k velkému úspěch SG Ostrava !!!!

Ač věkem patřili ve startovním poli k nejmladším, přispěli Tereza SKLENÁŘOVÁ, Adriana FORNŮSKOVÁ a Milan ŠČIBRÁNI nemalou měrou k velkému úspěchu týmů Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Středoškolském atletickém poháru SG.  Ostravský tým děvčat obsadil v celkovém pořadí nádherné 3. místo, kluci si ještě o jeden stupínek polepšili, když přemožitele našli jen v týmu Sportovního gymnázia z Brna.....

Nejvěší bodový přínos přinesla nejmladší z nich Tereza SKLENÁŘOVÁ. Ta musela bojovat ve velmi kvalitním startovním poli  s dívkami až o 3 roky staršími, ale závodila bez zbytečného respektu a dokázala v obou individuálních disciplínách postoupit do užšího 8 členného finále. V dálkařském sektoru se dokonce vylepšeným SB vyyšvihla na úžasné 4.  místo. 561 cm je 3. nejlepším výsledkem její atleické kariéry a to jsme teprve na začátku !!

Na trojskoku se Terezce dařilo oproti sobotě o něco méně. Důvoddem bylo jednak urychlení časového programu, tedy bez možnosti důkladného rozcvičení a také kombinace dvou skokanským disciplín v krátkém časovém horizontu, byla přece jen hodně náročná, ale i tak Tereza znovu doplachtila na 11 metrovou hranici a výkon 11,00 m znamenal 7. finálové místo a další 4 body pro její tým . Dohromady s dálkou to bylo už bodů 11 a k ním přidala ještě svých podílových  2,25 bodů ze štafety 4 x 200 m , která běžela ve složení Fornůsková, Krchová, Písková, Sklenářová a Terezka dofinišovala do cíle na výborném 2. místě !!!

Úspěšný den měl za sebou i Milan ŠCIBRÁNI, který opět vylepšil své letošní maximum už  na 50,82 a zdatně sekundoval  zkušeným borcům juniorské kategorie. Nakonec z toho bylo celkové 8. místo a 3 cenné body pro družstvo, když od 4. místa jej dělily necelé 4 desetiny. Lepšící sprinterskou formu předvedl i ve štafetě, kde výborně zvládnul svůj 3. úsek a mohl se podílet na vítězství a 11 bodovém přínosu štafety ostrarvského gymnázia, která běžela ve složení Husek-Kovář-Ščibráni- Wojnar. Kluci dosáhli velmi slušného času 1:30,02 a kdyby se odstranilo pár  poměrně hrubých chyb na předávkách, mohli by útočit na čas okolo 1:28,0 min.

A do třetice všeho dobrého - Adrianka FORNŮSKOVÁ, které se sice vůbec nepovedla šedesátka, protože krátce po startu zakopla a tak z toho byl letošní nejhorší výsledek 8,15 s , který v nadupaném startovním poli už na bodový zisk nestačil. Naopak za čas 26,23 s z toho brala bodů 5 za velmi hezké 6. místo,  umocněné 2. místem štafety o které jsem už psal výše.

Dohromady tedy mladí  Vlčáci získali 24,25 bodů, ze kterých se upřímně těšili nejen oni. 

Vlčí benjamínci z 2. A se tak dokázali mezi svými staršími tými výrazně prosadit a patřili k oporám dívčího a chlapeckého týmu ostravského, úspěšného gymnázia !!

J.V 15.1.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved