TRENÉRSKÉ INFORMACE 2020

Webové stránky Českého atletického svazu uveřejnily  v těchto dnech TRENÉRSKÉ INFORMACE pro rok 2020. Najdete zde mimo jiné reprezentační výběry pro letošní rok, složení nové trenérské rady, ale i odměny za umístění na vrcholných atletických akcích letošního roku.

V seniorském užším reprezentačním výběru samozřejmě nemůže chybět jméno Zdeňka STROMŠÍKA, který v letošním roce usiluje o účast na Olympijských hrách v Tokiu, halovém MS v Nanjingu i srpnovém ME v Paříži.

V širším reprezentačním výběru najdeme jméno Štěpánky KOLÁŘOVÉ na kterou letos žádný reálný vrchol nečeká, nicméně příští rok se koná ME do 22 let a Štěpánka(ročník 1999) by samozřejmě  byla ráda u toho. Zejména v obou štafetách není její účast nereálná.

A rovněž v širším reprezentačním dorosteneckém výběru najdeme jméno Milana ŠČIBRÁNIHO, který by se na čtyřstovce velmi rád popral o účast na ME do 18 let, které se letos koná v italském Rieti, kde se v roce 2013 konalo juniorské ME, odkud si Zdeněk STROMŠÍK odvezl ze stovky finálové 4. místo, když medaile mu doslova proklouzla mezi prsty v posledních metrech závodu. 

Velkých změn doznala i vedení seniorské sekce  TRENÉRSKÁ RADY, kde v podstatě nezůstal kámen na kameni. No šéftrenér Jan NETSCHER si jako své spolupracovníky na příští období vybral  tým ve složení: Petr HABÁSKO (překážky, štafety), Jaroslav BÁBA (skoky), Jan PERNICA (běhy), Libor  MALINA (vrhy) a moje maličkost, tedy Jaroslav VLČEK bude zodpovědný za sprinterskou sekci. Osobně svůj úkol, kterým jsem byl poctěn chápu jako udržení a rozvinutí nastoupeného trendu, kdy sprinterská sekce už dávno není onou pověstnou "žumpou" české atletiky, jak se kdysi vyjádřil s trochou nadsázky jeden nejmenovaný trenér a snahu o vytvoření co nejlepších podmínek pro naše rychlonohé atlety. To přináší dle mého pevného názoru především  i velkou míru empatie a naslouchání názorům z celého trenérského spektra. Také se snažit do tréninkového procesu více zapojit "vědu" než tomu bylo doposud.

První zasedání seniorské sekce už proběhlo pod vedením nového šéftrenéra mezi vánočními svátky a příchodem nového roku a neslo se v konstruktivním duchu. I když to nebude mít mladý kolektiv (jsem v něm nejstarší :D :D) za současné situace, kdy docházi ke generační výměně osvědčených atletických opor jednoduché, všichni deklarovali připravenost pomoci české atletice !! DRŽTE NÁM PALCE !!

Bulvárnější část čtenářů si smlsne na finančních odměnách, které sice zdaleka nedosahuji odměn sportovců z fotbalového nebo hokejového prostředí, ale dle mého soudu jsou důstojné. Pokud by si snad někdo dokonce myslel, že je výše nepřiměřená, tak věřte, že v současné světové, ale i evrospké konkurenci se umístit na na některém z míst, které jsou honorovány vyžaduje neskutečnou dřinu, odříkání a pro mnohé těžko představitelný zápal pro věc.

TRENÉRSKÉ INFORMACE NAJDETE ZDE

J.V. 22.1.2020

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved