Skvělá Terezka vítězně v osobáku !!!!

Včera poprvé prošly dveřmi Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě a dnes již startovaly na 4. kole žákovské  soutěže družstev Moravskoslezského kraje. A obě si vedly znamenitě a hned při první ostřejší konfrontaci naznačily, jak dobrou akvizicí pro sportovní gymnázium i atletický oddíl Vítkovice obě mladinké "vlčice" jsou. Na podzim narozená Adrianka FORNŮSKOVÁ sice již soutěžila mimo bodování, protože ač by to nikdo neřekl, od 1. ledna již je dorostenkou, na 60 m, ale i 150 metrové trati neměla konkurenci. A znamenitě se vedlo žákyni Terezce SKLENÁŘOVÉ, která patřila k největším oporám vítkovického celku a výrazně přispěla k 2. místu ambiciózního týmu. Nejvíce se jí vedlo ve skoku dalekém, kde zvítězila a skokem dlouhým 532 cm si vytvořila nový osobní rekord.

Jako první vstoupila do soutěže Tereza, a sice v dállkařském sektoru. Tam se sešla početná 30 členná konkurence, včele s hlavní favoritkou Annou Cagašovou z Frýdku Místku. Pro Terezku nezačal závod vůbec dobře. První skok byl neplatný, druhý jen 380 cm dlouhý. Plně koncentrovaná se ve 3. pokusu odrazila na milimetr přesně a doplachtila na metu 532 cm, což jí vyneslo nejen vedení v soutěži, ale i nový osobní rekord. Ve 4. pokus ještě předvedla skok jen o 1 cm kratší, ale i další 2 pokusy byly odraženy z prkna a za 5 metrovou hranici. A protože se ve finále již žádná ze soupeřek nezlepšila, Terka zaznamenala své první vítězství v této soutěži a 11. bodový zisk !!!

Velkým bodovým přínosem byla i její účast na 60 m, kde skončila časem 8,42 s celkově na  děleném 4. místě a na 150 m jí čas 20,59 s vynesl 7. místo a 4 bodový zisk. Celkově získala Terezka 21,5 bodů pro vítkovický tým a byla 2. nejplatnější členkou týmu :)

Pokuckávající Áda , která brala  žákovské závody jako dobrou příležitost k rozzávodění byla nejrychlejší na 60 m, kde zaběhla hezký čas 8,01 s a ještě lépe se jí vedlo na stopadesátce, kde si časem 19,13 s vytvořila nový osobní rekord. Škoda jen, že běžela zcela osamocena a tak jí žádná soupeřka nepřinutila k maximálnímu vypětí, mohlo být i pod 19 sekundovou hranici. Ale i tak jsme se vraceli v podvečer z Třince maximálně spokojeni :)