V Hradišti bojovali kluci o ligové body, holky testovaly formu...

 Na stadionu, kde jsme se dlouhá léta připravovali proběhlo 3. kolo první ligy. Honza s Milanem bojovali o ligové body , Štěpánka s Ádou testovaly svou formu před Akademickým MČR a MČR dorostu a juniorů, které na nás čekají v příštím týdnu.

Atletické výkony, jako už tolikrát v tomto roce, ovlivňovalo počasí.. Nejdříve většinu výkonů znehodnotil vítr , ke konci závodů se přihnala i silná bouřka,která nejdříve zpozdila závod o půl hodiny a pak vyřadila i techniku. 

Honza VÁCHA po bezproblémovém postupu z rozběhu(11,21) , vyhrál při neúčasti Kolarčíka a Danáče poprvé stovku, druhé nejvyšší české atletické soutěže. Solidního času 11,02 s však dosáhl s nedovolenou větrnou podporou 2,5 m/s.

Druhý náš zástupce Milan ŠCIBRÁNI po ne příliš dobrém startu útočil na své osobní maximum a  nakonec z toho byl čas 11,65 s (w 1,9) a ten na nestačil ani na postup do "béčkového" finále.

Vítr o síle 2,5 m/s znahodnotil i výkon Adriany FORNUSKOVÉ, která běžela výborně a  výkonem 12,37 s překvapivě zvítězila v mimosoutěžním běhu, když se jí v přímém souboji podařilo porazit dvojici slovenských mládežnických reprezentantek Petru Močáryovou a Patrici Garčárovou.

Na čtvrtce naopak Štěpánce KOLÁŘOVOU na protilehlé rovince hodně srážel a tak čas 56,67 a vítězství nad Slovenkou Malaticovou, která už umí běžet pod 56 sekund je solidním počinem a potvrzením velmi dobré formy Štěpánky před Akademickým MČR.

Štěpánka s Ádou pak nastoupily i ke dvoustovce, která se kvůli silné bouřce běžela s půlhodinovým zpožděním, bohužel technika tentokrát sehlala a jejich čas nezaznamenala. Škoda, obě běžely velmi dobře, ale ve zhoršeným podmínkách, na dráze plné kaluží to na překonání osobních maxim pravděpodobně nestačilo a tak si z toho těžkou hlavu neděláme...

Před týdnem, kdy na nás čekají jedny z nejdůležitějšcíh závodů letošního roku se všichni prezentovali ve slušivém kabátku a tak můžeme do příštích dnů vzhlížet se zdravým sebevědomím a optimismem. :)

J.V. 22.6.2019

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved